Corelli Music ja Opera Veto “Pimpinone!”

Muusika

Algusaeg:

R, 23.10.2020 19:00

Lõpuaeg:

R, 23.10.2020 21:00

Asukoht:

Anija mõis

Korraldaja:

Anija mõis

Pilet:

https://www.piletilevi.ee/est/piletid/muusika/klassika/pimpinone-hooaja-avakontsert-320306/

Koduleht:

Link
Vaata Facebookis

Kontserdiagentuur Corelli Music tähistab sel hooajal oma 16. tegevusaastat. Opera Veto ooperistuudioga koostöös tuuakse publiku ette eelmisel aastal menukalt esietendunud ja eriolukorra tõttu kevadest sügisesse lükkunud Telemanni koomiline ooper „Pimpinone“.

Nagu helilooja eluajal oli tavaks, ei mängitud koomilist ooperit, mis tegi alles esimesi katseid eralduda „opera seriast“, eraldi teosena, vaid kolm „Pimpinone“ intermezzot pandi kontsertide kavasse vaheldumisi muude heliloojate loominguga. Publik saab kaunis mõisas lisaks muusikanaudingule elamuse ka väärika hoone imelisest interjöörist ja ajaloopärandi ilust.

ESINEJAD:
Pimpinone – Atlan Karp (bariton)
Vespetta – Anneliis Volmer (sopran)
Barokkansambel Corelli Consort ajastu pillidel:
Mail Sildos, Meelis Orgse, Martti Mägi, Villu Vihermäe, Imre Eenma, Imbi Tarum
Lavastaja – Auri Jürna
Lauljate juhendaja – Toomas Kaldaru

KAVA: G. Ph. Telemanni (1681 – 1767) koomilise lühiooperi “Pimpinone” ettekanne barokiaja muusikasalongi vaimus, vaheldumisi A. Corelli jt helitöödega.

Lavastaja Auri Jürna: „Telemanni „Pimpinone“ on lugu teenijannast ja tema uuest ülemusest. Klassikaline lugu kavalast ja ambitsioonikast alluvast ning heasoovlikust, aga kergeusklikust rikkurist. Nad saavad kokku võrdväärsete, kuid erinevate lootustega, ometi lõpetab üks õnneliku ja võiduka ning teine pettunu ja allaheitlikuna. Kontsertlavastuse peamine eesmärk on esile tuua virtuooslik, mitmetahuline, dramaatiline muusika. Lavastuslik pool püüab näidata tegelasi, kes algselt on justkui nukud, justkui joonistatud ja ühetasandilised, kuid kelle inimlikkus lõpuks publiku ühele või teisele poolele võidavad. Kummal on õigus? Kumb võitis? Kumb tegi kummale liiga?”

Pimpinonena astub lavale 2019. aasta muusikapreemia laureaat bariton Atlan Karp ning Vespetta rollis on noor sopran Anneliis Volmer. Barokkansambel Corelli Consort ajastu pillidel esineb laiendatud koosseisus. Auri Jürna on eesti lavastaja ja teatrikriitik, kes sai kõrghariduse Tartu Ülikoolist eesti kirjanduse ja teatriteaduse erialal ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikoolist lavastaja erialal. Ta on lavastanud nii kutselistes kui harrastusteatrites, aastast 2016 töötab Rahvusooperis Estonia muusikalavastuse assistendina. Laujate vokaalne juhendaja on peamiselt Roomas tegutsev Toomas Kaldaru.

Opera Veto asutasid aastal 2017 kolm Eesti lauljat – Aule Urb (metsosopran), Atlan Karp (bariton) ja Aivar Kaseste (tenor). Ooperistuudio eesmärk on tuua lavale vähemtuntud ja unustatud kammeroopereid, anda eneseteostus- ja täiendamisvõimalusi Eesti lauljatele. Esimesi suuremaid töid on E.W. Ferrari (1876–1948) lühiooper “Susanna saladus” (Il segreto di Susanna), mille lavastas Thomas Wiedenhofer (Saksamaa) ja lauljate juhendaja oli Toomas Kadaru.

Naudi endiste aegade stiili ja elegantsi ning tänaseid säravaid muusikuid!
Kontserdi pikkus koos vaheajaga 2 tundi.