Anija valla lumelinna ehitamine.

Laupäeval,15. jaanuaril kell 11 – 15 toimub Kehra staadioni puhkealal Anija valla lumelinna ehitamine. Võta kaasa meeskond ja tööriistad! Parimatele auhinnad, osalejatele soe jook. Registreeri oma meeskond aadressil mart.jurisalu@anija.ee , info telefonil 5553 0345
Ootame rohket osavõttu!

Kohvik-klubi eakatele koos Laine Mägiga

Kohvik-klubi. Külaliseks Laine Mägi.

Koolivaheaja laager “Metshaldja saladuste ja seikluste sügispäev”

29. oktoobril kell 9.00-16.30 toimub Anija mõisas põnev laagripäev 8-13aastastele tüdrukutele, kus Anija mõisapargi metshaldjas avab ukse oma võlumaailma.

Päeva jooksul meisterdame salajasi aksessuaare, jalutatame ja uudistame looduses. Metshaljas jagab näpunäiteid taimede kohta, valmistame üheskoos tervisliku lõunasöögi ning räägime sõprusest ja üksteise märkamisest.

Laagripäeva hind 35 €, sisaldab toitlustust.
Lisainfo ja registreerimine info@anijamois.ee, tel 5553 0038.

Mesilastarust tervise toeks

Taruvaigu, õietolmu, suira, tootmine ja töötlemine. Nende kasutamine tervise hüvanguks. Võimalusi on palju! Apiteraapia “nuusutamine”.
Eelregistreerimine on kohustustuslik https://forms.gle/B4qXoVCCgAcbK1hX8

Lastehommik “Oswaldi päev”

Pühapäeval, 10. oktoobril kl 12 lastehommik “Oswaldi päev” Anija mõisas.

Oswald on 6-aastane mõisa perepoeg, kelle päevad on täis põnevaid seiklusi ja juhtumisi.

Kutsume lapsi läbi noorhärra avastama mõisamaailma ning piiluma mõisalaste igapäevaellu – uurima, mis elu nad mõisas elasid, mis olid nende kohustused, rõõmud ja mured.

Tund-poolteist kestev lastehommik annab uusi põnevaid teadmisi, arendab kujutlusvõimet ning kutsub lapsi arutlema hea tava ning viisakus- ja käitumisreeglite üle, julgustab kaasa mõtlema ning oma arvamust avaldama. Sobilik eelkooliealistele ja kuni 3. klassi lastele.

Hind: 4 €

Lisainfo ja registreerimine info@anijamois.ee või läbi veebivormi: https://forms.gle/nzjHAfEH3fnjt5Q19

Kohvik-klubi eakatele 14.09.2021. Külaliseks Katrin Aedma

Kohtumine Katrin Aedmaga 14.09.2021 kell 12 sotsiaalkeskuses

Ida-Harju Mesindusklubi teabepäev

September on tarkusekuu ja alustame meiegi. Traditsiooniliselt kuu esimesel neljapäeval (2.sept) kell 18.30 Kehra koguduse saalis.
Aeg:                     2.sept kell 18.30-20.30
Koht:                   Kehra Kogudus, Kreutxwaldi 1
Läbiviija-lektor:  Ida-Harju Mesindusklubi, Heiki Kruusalu
Millest räägime?
  1. Võtame kokku mesindushooaja ja IHM tegemised 2021 keerulisel ja mõneti vastuoluliste suhete aastal.
  2. Teeme plaane 2022.aastaks. Peame tegema seda nüüd, sest projektide esitamise tähtaeg Vallavalitsusele on juba oktoobris! Seetõttu on kõigi liikmete osalemine väga vajalik!
  3. Räägime üle tegevused edukaks talvitumiseks.
    Osalemine on tasuta, toetab Mesindusprogramm. Vajalik on eelnev registreerimine nõuetekohasel vormil siin >>>
Raamatutarkus on tore ja vajalik, kuid see on tihti mustvalge ja praktikas tuleb nii mõndagi ette teisiti. Ehk siis, päriselus me õpime enda vigadest ja üksteiselt. Enda vigadest õppida on märksa kallim kui teiste omadest. Jagagem kogemusi! Igaüks võiks ette valmistada lühikese ettekande enda ebaõnnestumistest. Neid ei peaks häbenema. Sest, kui sa vigu pole teinud, siis oled selle mesindushooaja kasutult mööda lasknud – sa pole midagi juurde õppinud! Õpime üksteise vigadest, et olla koos edukamad!
Loomulikult on oodatud ka edulood. Need väärivad kindlasti järgimist.

Heiki Kruusalu

mob +372 56 2797

​​IHM-lill (1).jpg

Muinsuskaitsepäevad Anija mõisas

Anija mõis kutsub muinsuskaitsepäevadel seiklema mõisaproua Mary jälgedes mõisapargis ning hobuvankril rändama mõisa kunagistele valdustele. Kõik külalised on soodusinnaga oodatud restaureeritud mõisa ja püsinäitust avastama. Muinsuskaitsepäevade viimane päev, 12. september langeb kokku vanavanematepäevaga ning siis on mõisas fotograaf, et kaunis mõisaolustikus kõiki soovijaid jäädvustada.

PROGRAMM

Reedel, 10. septembril:

  • kl 18 ja 20 mõisaproua Mary jälgedes rännak mõisapargis.

Rännak põhineb Anija viimase mõisniku Mary von Wahli elul ja tegemistel. Pargiradadel jalutades mõtiskleme naise rolli üle mõisaajastul, mida oodati kombekalt naisterahvalt, kui suur oli tema otsustuse voli, mis olid tema rõõmud ja mured. Rännak lõppeb tee ja koogi seltsis härrastemaja verandal. 5 €/in, eelregistreerimine info@anijamois.ee või läbi Google Formsi: https://forms.gle/SE2gkvQscKgzAttF7

Pühapäeval, 12. septembril:

  • kl 12-17 igal täistunnil hobuvankri ja giidiga ekskursioonid Anija mõisa kunagistele valdustele.

Ekskursioon kestab ca 20 min., hind 5 €/in. Eelregistreerimine info@anijamois.ee või läbi Google Formsi: https://forms.gle/SE2gkvQscKgzAttF7

  • kl 12-17 ekskursioonivabadel aegadel hobuvankrisõidud, hind 2 €/in;
  • kl 12-19 tule perega pildistama – fotograaf jäädvustab kõiki soovijaid kaunis mõisainterjööris.

Pühapäev, 12. september on ka vanavanematepäev. Oleme selleks päevaks mõisa kutsunud fotograafi, et pakkuda võimalust mõisainterjööris perepilte teha. Soovijad saavad pildistamiseks laenutada ka mõisaaegseid rõivaid. Hind 30 €/seltskond, mõisaaegsete rõivastega 40 €/seltskond. Eelregsitreerimisega, aja broneerimine ja lisainfo railimagiraili@gmail.com

Muinsuskaitsepäevadel, 9.-12. septembrini on restaureeritud mõisa ja püsinäituse “Mõisa aja lugu” külastus kõigile soodushinnaga (5€).

Oleme avatud 9., 10. ja 12. septembril kl 12-19 ning 11. septembril kl 12-15.

Anija valla huvihariduse laat.

25. septembril kell 11 – 16 toimub Kehra staadionil Anija valla huvihariduse laat, mis võimaldab inimestel tutvuda Anija vallas pakutava huviharidusega. Laadal osalejad saavad kasutada staadioni võimalusi, teha näidismänge, -võistlusi, vmt. Erinevad tantsuringid saavad esitada eelnevalt õpitut, pillimängijad saavad demonstreerida pilliõpet ning lauljad saavad lasta oma häälepaelad valla. Ka erinevad spordiklubid on oodatud välja tulema ja oma tegevust (reklaammaterjali) jagama.

Laadal osalemiseks palun registreerida hiljemalt 15. septembriks aadressil mart.jurisalu@anija.ee. Esinemised jagunevad ajavahemikku kell 11 – 16, igale esinejale max 10 minutit.

Üritusele pääsevad inimesed, kes on COVID-19 vastu vaktsineeritud, haiguse läbipõdenud või negatiivse testitulemusega. Tervisetõendit kontrollime alates 18. eluaastast.

Lisainfo siit: https://www.kriis.ee/et/uudised/valitsus-kehtestas-uued-piirarvud-nakkusohutuse-kontrollita-uritustel-ja-tegevustes

Stukid ajaloolistes hoonetes: kas restaureerida ilu või ajalugu?

Hilkka Hiiopi loeng-ringkäik “Stukid ajaloolistes hoonetes: kas restaureerida ilu või ajalugu? “.
11. juulil kell 17 Anija mõisa ballisaalis.
Loeng-ringkäik ajaloo esitlemise erinevatest kontseptsioonidest Anija mõisa stukkide ja maalingute näitel.
Hilkka Hiiop (PhD) on Eesti Kunstiakadeemia muinsuskaitse ja konserveerimise osakonna professor ning Eesti Kunstimuuseumi konserveerimisosakonna spetsialist. Anija mõisa restaureerimise juures vastutas ta Anija mõisa välisfassaadi stukkide konserveerimise eest.
Sissepääs 10€.
Eelregistreerimisega info@anijamois.ee, telefonil 5553 0038 või läbi Google Formsi: https://forms.gle/sFYGJ72y2PTowAJ16