Küünlavalguse rännak mõisa härrastemajas

Pühapäeval, 13. detsembril kl 16 oled kutsutud salapärasele mõisakülastusele.

Sel õhtul rändame küünlavalguse ja teejuhi saatel läbi mõisa härrastemaja, saateks katked Juhan Maiste raamatust “Anija mõisa ajalugu. Aadel ja talupoeg”.

Pimedus ja küünlaleek annavad mõisale uue ilme ja tunnetuse – meeled on avali, silm märkab ja kõrv kuuleb seda, mis päevavalguses ja argitoimetustes tähelepanuta jääb. Ühtlasi on see meenutuseks sammuke tagasi möödunud aegadesse, kui elava tule leek oli ainuke viis pimedasse õhtusse valgust saada. Kestus 1,5h, hind 10€/in.

Eelregistreerimine +372 5553 0038, anijamois@gmail.com.

Corelli Music ja Opera Veto lühiooper “Pimpinone!”

Reedel, 23. oktoobril kl 19 toimub Anija mõisa härrastemaja saalis esimene kontsert pärast restaureerimist. Corelli Music ja Opera Veto toovad koostöös lavale G. Ph. Telemanni (1681 – 1767) koomilise lühiooperi “Pimpinone!”.

See on lugu teenijannast ja tema uuest ülemusest. Klassikaline lugu kavalast ja ambitsioonikast alluvast ning heasoovlikust, aga kergeusklikust rikkurist. Nad saavad kokku võrdväärsete, kuid erinevate lootustega, ometi lõpetab üks õnneliku ja võiduka ning teine pettunu ja allaheitlikuna. Kummal on õigus? Kumb võitis? Kumb tegi kummale liiga?”

Nagu helilooja eluajal oli tavaks, ei mängitud koomilist ooperit eraldi teosena, vaid kolm „Pimpinone“ intermezzot pandi kontsertide kavasse vaheldumisi muude heliloojate loominguga. Nõnda on ka selle kontserdi ettekanne barokiaja muusikasalongi vaimus vaheldumisi A. Corelli jt helitöödega.

Esinejad:
Pimpinone – Atlan Karp (bariton)
Vespetta – Anneliis Volmer (sopran)
Barokkansambel Corelli Consort ajastu pillidel:
Mail Sildos, Meelis Orgse, Martti Mägi, Villu Vihermäe, Imre Eenma, Imbi Tarum
Lavastaja – Auri Jürna
Lauljate juhendaja – Toomas Kaldaru

Kontsert on ühe vaheajaga, kokku 2 tundi. Piletid Piletilevist: https://www.piletilevi.ee/est/piletid/muusika/klassika/pimpinone-hooaja-avakontsert-320306/

Eripakkumine kontserdi külastajatele:

  • Kontserdi päeval ajavahemikul 17:00-18:30 on võimalik külastada sooduspiletiga (5€) mõisa püsinäitust “Mõisa aja lugu” (piletimüük kuni 18:00). Piletid ja tasumine kohapeal.
  • Kuna Mõisakohwik mahutab vaid piiratud arv inimesi, palume väga kontserdi vaheajaks ette tellida Mõisakohwiku gurmeelaud hubases salongis, mis tagab distantsi, säästab järjekorrast ja kohapealsest arveldamisest.  Pakkumine sisaldab: värviline kiluleib hernepüreega, pistaatsia-toorjuustu tordike, kohv/tee, maitsevesi. Hind 7€/majaveiniga 11€. Ettetellimine aadressil ylle@innamorata.ee.

Raamatuesitlus: Juhan Maiste “Anija mõisa ajalugu. Aadel ja talupoeg”

Pühapäeval, 1. novembril kl 16 toimub Anija mõisa härrastemajas Juhan Maiste kirjutatud trükisooja “Anija mõisa ajalugu. Aadel ja talupoeg” esitlus.
Rohkete illustratsioonidega täidetud raamat on üks põhjalikumaid Eestis ilmunud mõisaajaloo käsitlusi, mis jutustab nii hoone pikast minevikust kui Anijal toimetanud värvikatest inimestest.
Raamatu on toimetanud Anu Lepp ja Kadri Asmer, kujundanud Peeter Laurits.
424 lehekülge, 320 illustratsiooni, kõva köide. Müügil ainult Anija mõisas hinnaga 40€.
Üritus on tasuta, kõik huvilised on oodatud!

Anija mõisa külastus 8 oktoobril 2020

Eakatele ja puuetega inimestele Anija mõisa külastus 8 oktoobril

Muuseumiöö “Öös on aega” Anija mõisas

Laupäeval, 29. augustil toimub üle-eestiline muuseumiöö, mis sel korral kannab pealkirja “Öös on aega”.

Sel puhul oleme avatud kl 18-23 ning sissepääs on tasuta.

Muuseumiöö programmi raames kutsume teid rännakule virtin Sirje Jõhvikuga mõisaparki ning vestleme härrastemajas Anija mõisa püsinäituse ühe autoriga muuseumimaastikust ning kuidas vormub ideest kaasahaarav näitus.

18:00 Ajamärgid Anija mõisapargis – jalutuskäik virtin Sirje Jõhvikuga mõisapargi radadel.

19:00 Jututuba: “Näitus ideest teostuseni”. Anija mõisa püsinäituse üks autoritest, Erika Saks, räägib, milline on Eesti muuseumimaastik ja miks ta selliseks on kujunenud. Mis tähtsus on muuseumidel ja sellel, mida me loome? Mis toimub loomeprotsessis ja kuidas vormuvad ekspositsiooni mõtted.

Avatud on vastavatud elamuslik püsinäitus „Mõisa aja lugu”, samuti Mõisakohwik InnAmorata erimenüüga „Ööliblika tants mõisaköögis“.

Kohtumiseni!

Anija mõisa taasavamine ja IV mõisakultuuri festival

 

Pühapäeval, 23. augustil toimub Anija mõisa pidulik taasavamine ja IV mõisakultuuri festival.

Ootame külla kõiki, kes soovivad saada lummatud kaunist mõisamiljööst, nautida meeliülendavat kultuuriprogrammi, leida pärtlipäeva laadalt huvitavat kohalikku käsitööd ja avastada huvitavaid uusi maitseid.

Tänavune festival on eriline, kuna mõisa restaureerimistööd jõuavad lõpule ning festivali raames toimub ka Anija mõisa pidulik taasavamine koos püsinäitusega „Mõisa aja lugu“.

Peaesineja SANDRA NURMSALU TRIO koosseisus Sandra nurmsalu (vokaal), Silvia Ilves (tšello) ja Rauno Pella (kitarr).

  • Anija mõisa taasavamise tseremoonia.
  • Kultuuriprogramm.
  • Mõisagrilli meistrivõistlused.
  • Tegevused lastele.
  • Pärtlipäeva laat.

Täpsem päevakava on veebilehel https://moisakultuurifestival.ee/

Ajalooliste aedade ja parkide päev

Ajalooliste aedade ja parkide päev

Taime- ja aiasaaduste müük: elulõngad, maasikad, viinapuud, mesi ja meetooted jm

Kell 12:00 tasuta ekskursioon Anija mõisapargis. Virtin Sirje tutvustab tema käe all kasvavaid taimi ja lilli ning räägib pargi kujunemise loo.

Linnuvaatlusretked Anija mõisapargis

Mitu lindu Sina ära tunned? Kas sulestiku või lauluviisi järgi? Kogenud harrastusornitoloog Peep Veedlal on selleks nii teravat silma kui treenitud kõrva ning tal on hea meel seda imelist linnumaailma ka meile tutvustada.

Anija mõisapargis toimuvad Peebu eestvedamisel linnuvaatlusretked 18. ja 20. juunil. Oodatud on kõik linnu- ja loodushuvilised. Jalutuskäik kestab umbes 2 tundi.

Linnuvaatlusretked toimuvad 18.06, kl 20.00 ja 20.06 kl 07.00.

Registreeri end üritusele anijamois@gmail.com või 55530038. Pilet 8 ja 5 EUR

Kogunemine Anija mõisa ait-sündmuskeskuse ees.

Anija mõisa ait – sündmuskeskuse ja advendiaja avab Riho Sibula ja Raivo Tafenau bändi kontsert „Advendi sosinad“

Pühapäeval 1. detsembril algab jõulude ootamise ja tänulikkuse aeg, mil nautida hetki ja rõõmustada, et oleme hoitud.
Anija mõisapere kutsub koos tähistama imelise advendiaja algust ja osa saama rõõmsast sündmusest, Anija mõisa  ait – sündmuskeskuse avamisest.
Avakontserdi „Advendi sosinad“annavad võrratud muusikud Riho Sibul ja Raivo Tafenau bänd.

15.30 Pidulik lindilõikamine, kõned.
Süütame esimese advendiküünla koos Harju-Jaani koguduse õpetaja Jaan Nugaga ja avame külastajatele aidauksed.
16.00 Kontsert „Advendi sosinad“- Riho Sibul ja Raivo Tafenau bänd.

Avatud on Anija mõisakohwik.

Pileti (25 €) saab soetada Piletilevist ning see sisaldab tervitusjooki ja jõulutrühvlit – https://www.piletilevi.ee/est/piletid/muusika/eesti-muusika/riho-sibul-ja-raivo-tafenau-advendi-sosinad-300821/

Riho Sibula vaikne muusikaline sosin väärib alati kuulamist ning selles sisalduv tarkus ja ilu, muhedus toob äratundmise, maandab ja rahustab.
Sosistame advendiaja soojaks!

Olete oodatud, hoitud, armastatud ♡

Siseviimistlus vanades majades – teemaks põrandad

Vana puitpõrand  väärib säilitamist.

Muinsuskaitseamet ja Anija mõis kutsuvad Teid  laupäeval 22. novembril kell 14:00 restaureeritavasse Anija mõisa praktilisse töötuppa siseviimistlus vanades majades – teemaks põrandad.

Anita Jõgiste Muinsuskaitseametist annab ülevaate ajaloolistest  puitpõrandatest.
Restauraator Kalle Kase  õpetab kuidas vanu puitpõrandaid  puhastada, proteesida, lahti võtta, soojustada, viimistleda, kuidas valida sobiv  materjal,  põrandaliistud, mida teha kuivamispragudega.

Tasu 5 eurot sisaldab kohvipausi.
Palume end registreerida anijamois@gmail.com.
Ruumi vähesuse tõttu 15 kohta.