Kammermuusikute aastavahetuse kontsert Anija mõisas

Kammermuusikute aastavahetuse kontsert 6. jaanuaril kl 18 Anija mõisa ballisaalis.
Esinevad Mirjam Avango klarnetil, Tähe-Lee Liiv ja Diana Liiv klaveril. Esitusele tulevad Mägi, Vitols, Sibelius jt.
Pilet 12 € müügil Piletilevis.
Pilet sisaldab mõisakülastust tund enne kontserdi algust.

Anija mõisa lastehommik “Oswaldi jõuluootus”

Oswald on 6-aastane mõisa perepoeg, kelle päevad on täis vahvaid juhtumisi. Jõuluhommikul leiab Oswald oma sussi seest üllatuse, mis viib ta sel päeval põnevale seiklusele. Kutsume kõiki 3- kuni 8-aastaseid lapsi sellest osa saama ning läbi noorhärra silmade mõisamaailma avastama! Ei tea, kas saame näha ka jõuluvana?

Lastehommik toimub Anija mõisa härrastemajas ning kestab 1 h. Pilet 8 € laps (sisaldab kingitust), saatja 5 €. Lastehommiku ajal saavad lapsevanemad tutvuda Anija mõisa ja elamusliku püsinäitusega “Mõisa aja lugu”.

Küünlavalgel Anija mõisas. Lood ja legendid

Vestlusõhtu “Küünlavalgel Anija mõisas. Lood ja legendid” pühapäeval, 12. detsembril kahes grupis kl 17 ja kl 18.30.

Sel õhtul jalutame hubisevas küünlavalguses koos teejuhiga läbi hämara mõisa, saateks katked Juhan Maiste raamatust “Anija mõisa ajalugu. Aadel ja talupoeg”. Rännak lõppeb ühise teejoomisega.

Pilet 12.90 € müügil Piletilevis »

“Helisev Salzburg – Jõulu eri” Anija mõisas

Muusikaline jalutuskäik läbi särava Salzburgi koos humoorikate lugude, laulude ja üllatustega.

 Mitmekülgsed muusikud ja näitlejad KATRIN LEHISMETS ja PEETER KALJUMÄE kutsuvad Sind muusikalisele rännakule maalilisse Alpilinna Salzburgi. Lauldes, klaverit mängides ja lugusid jutustades avavad nad seal sündinud särava muusikamaailma.

29. detsembri õhtul kell 19 on nad koos Anija mõisas ning kutsuvad Sind osa saama sõna ja muusika lummusest. Tule ja naudi endiste aegade stiili ja elegantsi!

Igaüks, kes on kunagi sattunud Mozarti sünnilinna Salzburgi, soovib sinna jälle tagasi. Selle linna kaunis arhitektuur ja hingemattev loodus on inspireerinud muusikuid, filmitegijaid, kirjanikke, unistajad ja lugematul hulgal turiste. Kontsert-show „Helisev Salzburg“ pakub valikut sellest fastsinatsioonist väljakasvanud heliloomingust.

Esmajärjekorras Salzburgi kõige kuulsamalt pojalt, Wolfgang Amadeus Mozartilt. Kuid ka mitmed operetiheliloojad on elanud ja töötanud Salzburgis ja selle lähistel, nagu näiteks Franz Lehar või Ralph Benatzky.

Muidugi ei saa  mööda minna ka Julie Andrew’st ja filmist „Helisev muusika“, mille võtteplatsiks oli samuti Salzburg. Muusikaline jalutuskäik viib meid Salzburgist pärit perekond von Trapp‘ide radadele, kes, pärast natside eest põgenemist, laulva  perekonnana Ameerikas tuntust kogusid, esitades austria rahvalaule ja –tantse.

Jõulude ajal lisanduvad kavasse veel mõned maailmakuulsad jõululaulud, mis on samuti sündinud Salzburgis, nagu näiteks „Püha öö“, mida tohib Austrias esitada ainult 24. detsembril.

Kava “Helisev Salzburg” on välja töötanud Salzburgis asuv agentuur Sound of Austria ja seda mängitakse üle terve maailma väga menukalt juba 30 aastat. Salzburgis elav ja seal sama kava erinevates keeltes esitav Katrin Lehismets tõi selle nüüd ka Eestisse.

Pilet Piletilevi eelmüügis 16 €, sooduspilet 14 € (õpilane, pensionär). Ürituse päeval ja enne algust kohapeal 19 €, sooduspilet 17 €.

Hinna sisse kuulub elamuslik mõisakülastus „Mõisa aja lugu“ tund enne ürituse algust. Loe lähemalt: https://anijamois.ee/teenused/pusinaitus/

Sissepääsul kontrollitakse COVID-19 tõendeid.
Lisainfo kontserdi kohta: https://www.facebook.com/helisev.salzburg/

NB! Transport Kehra – Anija – Kehra 4 €/in.
Etteregistreerimisega hiljemalt 24h enne ürituse algust tel 5553 0038.

Corelli Consort ja Maria Listra jõulumuusika festivaliga “Kirikupühad Maarjamaal”

Jõuluootus, teine advent
P, 5. detsember 2021 kell 19 Anija mõis, Harju-Jaani kihelkond, Harjumaa
„Jõulud mõisas“

Maria Listra (sopran) ja barokkansambel Corelli Consort ajastu pillidel:

Mail Sildos (barokkviiul), Villu Vihermäe (barokktšello), Imbi Tarum (klavessiin)

Südamalik kava barokiaja meistrite kaunikõlalistest sonaatidest ja liigutavatest aariatest särava soprani esituses mahedakõlaliste barokkpillide saatel. Händeli, Vivaldi, Campra, Boismortier’, Geminiani jt. sädelevad muusikateosed helisevad kaunimate mõisate küünlasäras ballisaalides.

NB! Transport Kehra – Anija – Kehra 4 €/in.
Etteregistreerimisega hiljemalt 24h enne ürituse algust tel 5553 0038.

Advendiküünla süütamine

I advendiküünla süütamine Anija mõisas 28. novembril kl 17

Süütame Harju-Jaani koguduse õpetaja Jaan Nuga õnnistusel esimese advendiküünla.
Esineb Kristina Vähi.

Võta kaasa latern või küünal ja vii advendituli koju kaasa!
Üritus on tasuta.

Anija mõisa jõulumaa ”Anna Hedwigi jõulud”

Anija mõisa jõulumaa „Anna Hedwigi jõulud“ 5. detsembril kell 16.30 ait-sündmuskeskuses.
Mõisapreili Anna Hedwig elab ema, isa ja 11 venna-õega imelises Anija mõisas. Ta ei oska aimatagi, et lisaks tema perele elab mõisas veel üks salapärane ja krutskeid täis tegelane – Päkapikk Mete.
Jõulud on ukse ees, aga Metel kõik toimetused tegemata! Alguse saab põnev seiklus koos lõbusate mängude, tantsude, laulude ja pillimänguga. Külla tuleb ka jõuluvana.
Ootame vahvast jõuluseiklusest osa saama kõiki 3-9aastaseid lapsi. Programm kestab 1 h.
Hind 10 €, sisaldab ka maiustust. Noorematel soovitame tulla saatjaga, saatjapilet 3 €.
PS! Anna Hedwig ootab külla ka haridusasutuste gruppe ja suuremaid sõpruskondi. Grupikülastused toimuvad 6.-10. detsember eelregistreerimisega. Lisainfo info@anijamois.ee või telefonil 55530038.

Kummitusõhtu Jaak Juskega Anija mõisas

Kummitusõhtu Jaak Juskega laupäeval, 27. novembril Anija mõisa härrastemajas.

Heidame pilgu koos Jaak Juskega pisut kõhedust tekitavasse maailma, kus toimuvad asjad, mida me hästi selgitada ei oska – nähtamatu Must Parun avab uksi, läbi ruumide hõljuvad kapuutsi kandvad mehekujud, tühjades majades kostuvad sammud ja süttivad tuled. Mitmed lood on seotud mõisatega ning kahtlastest juhtumistest pole puutumata ka Anija mõis … Aga sellest juba kummitusõhtul!

Pilet Piletilevi eelmüügis 12 €, toimumise päeval ja kohapeal ostes 15 €.

Avatud on puhvet. Piletiga saab enne või pärast üritust külastada restaureeritud Anija mõisa ja elamuslikku püsinäitust „Mõisa aja lugu“.

Klaverikontsert kahel klaveril – Tähe-Lee Liiv & Diana Liiv

Klaverikontsert kahel klaveril
22. oktoobril kl 18 Anija mõisa ballisaalis.
Tähe-Lee Liiv (klaver), Diana Liiv (klaver)

Kavas Rahmaninovi klaverikontsert nr. 2 jt. tuntud palad.

Pilet 12 €, sisaldab mõisakülastust tund enne kontserdi algust.

Tähe-Lee Liiv (2003) on noor eesti pianist, kes on saavutanud märkimisväärset edu nii kodumaal kui väljaspool eestit. Ta esineb regulaarselt solisti ja kammermuusikuna ning on soleerinud mitmete oluliste orkestrite ees. Tähe-Lee õpib paralleelselt Eestis (TMKK-s Marrit Gerretz-Traksmanni juures ja EMTA-s Ivari Ilja juures), Soomes (Sibeliuse Akadeemias Hui-Ying Tawaststjerna juures) ja Itaalias (Accademia Perosis Konstantin Bogino juures). Tähe-Lee suurimateks saavutusteks on Eesti Pianistide Konkursi võit (2019) ning ETV telekonkursi “Klassikatähed” võit (2020), olles mõlemal juhul ka noorim osaleja (16. a.). Lisaks on ta võitnud olulisi auhindasid mitmetel rahvusvahelistel konkurssitel.

Koolivaheaja laager “Metshaldja saladuste ja seikluste sügispäev”

29. oktoobril kell 9.00-16.30 toimub Anija mõisas põnev laagripäev 8-13aastastele tüdrukutele, kus Anija mõisapargi metshaldjas avab ukse oma võlumaailma.

Päeva jooksul meisterdame salajasi aksessuaare, jalutatame ja uudistame looduses. Metshaljas jagab näpunäiteid taimede kohta, valmistame üheskoos tervisliku lõunasöögi ning räägime sõprusest ja üksteise märkamisest.

Laagripäeva hind 35 €, sisaldab toitlustust.
Lisainfo ja registreerimine info@anijamois.ee, tel 5553 0038.