Kevadnäitus “Fantaasia”

Anija mõisa ait-sündmuskeskuse teisel korrusel on 5. juulini avatud kunstinäitus “Fantaasia”, mis toob kokku kuus erinevat kunstnikku ning nende erinäolise loomingu.
Just läbi fantaasia saame me luua maailma, mida suudame oma mõtetes endale ette kujutada, kuid läbi lõuendi ka teistele esitleda. Näitusel osalevad kunstnikud:
  • Katrina Kolk
  • Jelena Galkina
  • Oksana Kurbanova
  • Natalja Jerjomenko
  • Julia Raven
  • Santa Zukker
Oodatud on kõik suuremad ja väiksemad kunstisõbrad! Sissepääs on tasuta.
NB! Külastusel tuleb kinni pidada covid-iga seotud piirangutest ning kanda maski.

Esimese advendiküünla süütamine

Kutsume esimese advendiküünla süütamisele 29. novembril kl 16 Anija mõisa ait-sündmuskeskuse ette.

Harju-Jaani koguduse õpetaja, Jaan Nuga õnnistusel süütame esimese advendiküünla, Mõisakohwik pakub jõuluteed ja laulavad Harju-Jaani meeskoori mehed. Võta kaasa latern või küünal ja vii advendituli koju kaasa. Üritus on tasuta!

Töötuba: trükitehnikas jõulukaart või seinapilt

6. detsembril kell 11 toimub ait-sündmuskeskuses käsitöökambri perenaise, Eve Tiidolepa juhendamisel monoprindi töötuba.

Monoprint on üks trükitehnika liik, mille abil saab luua seinapilte, jõulukaarte vms.

Töötuba on sobilik täiskasvanutele ja lastele, eelkooliealised saatjaga. Kestus 2h, hind 7€ lapsed ja 12€ täiskasvanud.

Eelregistreerimine 55655130, eve@piibe.eu.

Töötuba: looduslikest materjalidest jõulupärg

4. detsembril kl 18 saab Anija mõisa ait-sündmuskeskuses mõisa lilleseadete autori, Marju Avamere juhendamisel õppida looduslikest materjalidest jõulupärja meisterdamist. Kestus 2-3h, hind 25€.

Eelregistreerimine avamere@hotmail.com.

Jõulukaunistuse töötuba lastele ja noortele

28. novembril kl 11 toimub ait-sündmuskeskuses jõulukaunistuse töötuba lastele ja noortele.

Käsitöökambri perenaise, Eve Tiidolepa juhendamisel saab meisterdada väikest jõulukaunistust, jõulukrooni, vildist pallikest või õmmelda hingelindu. Eelkooliealised koos saatjaga, kooliealised iseseisvalt. Hind 7€, kestus 1-1,5h.

Eelregistreerimine 55655130, eve@piibe.eu.

Jõulupildistamine Anija mõisa ait-sündmuskeskuses

Pühapäeval, 22. novembril kerkib Anija mõisa ait-sündmuskeskusesse armas jõulunurk, kuhu on võimalus pere, kallima või sõpradega pooletunnisele jõuluteemalisele fotosessioonile tulla.
Fotosessioonil valmib valik digitaalseid fotosid, mille saab endale arvutisse laadida ning ise sobivas formaadis ilmutada lasta. Pooletunnise sessiooni hind on 40€.
Pildistamine toimub eelbroneeringute alusel.
Aja broneerimine ja lisainfo railimagiraili@gmail.com või telefonil 504 9555.

Sügisene kapituulutus Anija mõisa ait-sündmuskeskuses

Sügis on märkamatult kätte jõudnud, mis tähendab, et suveriided litsuvad end kapinurka kokku ning sügisesed eksemplarid võtavad mugavad positsioonid riiulitel sisse.
Aga nagu ikka juhtub – mõni asi ootab ja ootab kapis, aga õiget sündmust ei tule, et selga saaks või on suure kapis ootamisega üldse kokku tõmmanud ja enam ei lähegi. Siis vaatad, sõbrannat ja imestad, küll tal on ilusad riided… võib-olla tema mõtleb samuti?!
Nüüd on võimalus tulla koos sõbrannaga kappi tuulutama – oma riidekappi lisa otsima ja teistesse riidekappidesse piiluma ning niisama naiselikku pühapäeva nautima!
Kapituulutus toimub ait-sündmuskeskuses. Ostame, müüme ja vahetame kappi seisma jäänud rõivaid, jalatseid, aksessuaare, aga ka kodusisustust jms. Kohal on kohvik, kust leiab midagi head näksimist ja kosutavat jooki ning virtuaalse mardilaada puhul on ka käsitöökambri väljapanek.
Broneeri kiirelt, sest kohtade arv on piiratud anijamois@anija.ee.
Kohamaks on 5€.
Kui soovid tulla meie päeva põnevamaks muutma siis kirjuta oma ideest turundus@anija.ee

Robert Jürjendali ja Jaan Tammsalu kontsertmõtisklus

Helilooja ja muusik Robert Jürjendal ning vaimulik Jaan Tammsalu on teinud Eestis ja kaugemalgi kolmkümmend kontsertmõtisklust ja andnud välja ka plaadi. Kontsertmõtisklusel sõna ja muusika põimuvad, puudutavad, annavad kuulajate mõtetele uusi suundi. Nad ei esine, ei oota aplause. Saarlane ütleks, et see on üks kena kulgemine, mönus möttelend, rahulikröömus rännak.
Seekord, hingedeajal, mõtiskleme elurännakust ja eluõhtust, ajutisest ja igavesest, halvavast hirmust ja lootusrikkast lennust. See, millised muusiku väga paljudest paladest ja vaimuliku mõtisklustest seekord kõlavad ja milliseks muutuvad, sõltub ka sellest, kuidas nad sel õhtul teineteist mõjutavad ja mida õhkub kohaletulijatest.
Värskelt restaureeritud Anija mõis kutsub enne kontsertmõtisklust külastama unikaalset mõisaajastut tutvustavat interaktiivset püsinäitust „Mõisa aja lugu“. Kontserdi päeval on näitus avatud kuni 16.30.
Avatud on ka Mõisakohwik ning virtuaalse Mardilaada puhul mõisa käsitöökambri väljapanek.

Piibe Teatri etendus “K. E. von Baer lõpetamata uurimus”

“K. E. von Baeri lõpetamata uurimus”
Autor ja lavastaja Arlet Palmiste
Osades: Toomas Suumann (Rakvere Teater) ja Erik Ruus

Arlet Palmiste näidend „K.E von Baeri lõpetamata uurimus“ jutustab loo Eestimaa pinnalt võrsunud kuulsaima teadlase Karl Ernst von Baerist, kes sündis 1792.a Piibe mõisas ja kelle suurimaks saavutuseks teadusmaailmas oli imetajate munaraku avastamine.
Oma ülikooli lõputööna kirjutas ta uurimuse „Eestlaste endeemilisest aigustest“, mis annab lisaks põhjalikule ülevaatele 200 aasta tagusest eestlaste elukorraldusest ja ka Baeri suhtumisest maarahvasse.
Kuigi hilisemal ajal oleme hakanud Baeri pidama Eesti teadlaseks, siis oma elu ajal ta pigem põlgas ja naeruvääristas eestlasi.

Käesoleva näidendi sündmustik saab alguse, kui Baer on elu lõpuaastatel taas Tartusse elama kolinud ja kohtub Tartu Ülikooli rektoriga, kelleks oli tollal parun Artur von Oettingen. Rektor küsib retooriliselt, et kas aastatega on Baeri arvamus eestlastest muutunud ja kas ta kirjutaks midagi teisti, kui peaks neist nüüd taas uurimuse tegema. Teadlasena otsustab Baer selle selgeks teha ja kutsub enda teenistusse talumees Jaani. Järgnevad lõbusad vestlused maailmakuulsa teadlase ja lihtsa talumehe vahel. Kumma tarkus on suurem?

Näidendis põrkuvad kaks väga erinevat maailma, mis ettevaatlikult ja üllatavalt siiski teineteisele lähenevad ja see tekitab mõlemalt poolt lõbusat äratundmist. Ühtlasi annab näidend läbi Baeri meenutuste ülevaate tema teaduslikust tegevusest ja eluteest.

Lisainformatsioon:
www.piibeteater.ee

Lisaetendus “Kui Anija mehed Tallinnas käisid”

Anija mõisa ait-sündmuskeskuses mängitav “Kui Anija mehed Tallinnas käisid” on võlunud paljud südamed.
Ja juhtus nii, et piletid müüdi kiirelt läbi ja kõigile soovijatele ei jagunud.

Meil on hea meel teada anda, et müügile on tulnud piletid lisaetendustele, mis toimuvad 28., 29. septembril ja 1. oktoobril algusega kl 19.

Piletid on müügil Piletilevis, kohapeal ei müüda: https://www.piletilevi.ee/est/piletid/teater/kui-anija-mehed-tallinnas-kaisid-71753/

Arlet Palmiste dramatiseering on autoritruu näidend Vilde romaanist, mis jutustab armastusloo, kus eneseuhkus, enesekesksus ja eneseohverdus saavad täiesti uue tähenduse. Kuigi olustikuline igapäevaelu kirjeldab Tallinna erinevate rahvakihtide suhteid, kus põlist maarahvast ei tahetud sugugi ligi lasta sakste pärusmaaks olnud käsitöötsunftidele, võiks see ajatu armastuslugu juhtuda ka tänapäeval.

2013.a mängiti Anijal lavastust „Tokerjad“, mis küll põhineb samal romaanil, kuid nagu lavastaja Eva Klemets on kirjutanud, siis põhines „Tokerjad“ peamiselt Vilde teisel romaanil „Mahtra sõda“ ja 1856.a veristel sündmustel kui talurahvaseadus vastu võeti.
Vilde Anija – romaani kasutati „Tokerjates“ väga vähe ja romaani peamine tegevusliin jäi üldse kasutamata. „Tokerjad“ oli ikkagi lugu talurahvarahutustest.

Lavastaja Jaanus Nuutre
Näitlejad: Mihkel Tikerpalu, Liis Haab, Siret Tuula
Heidi Pähn, Inge Kaseleht, Jane Lauter, Kristjan Arunurm, Margus Illi-Illik, Riho Antsmäe, Tauri Põlda, Vane Üksküla.

Tükk on kahes vaatuses, avatud on Anija mõisakohwik InnAmorata. Võimalik on laud ette tellida, et vältida järjekorras seismist! Soovi korral helistada numbrile 5138611.

Tund enne etendust on võimalus osaleda Anija mõisa ekskursioonil (ca 40 min, hind 8€/in). Anna oma soovist teada anijamois@gmail.com