Alavere jaanituli

neljapäeval, 22. juunil Alavere pargis jaanituli

Kell 19 mängib lastega piraat, kell 20.30 süütame lõkke ning tantsuks mängib ansambel EPITSENTER. Söök, jook kohapeal saadaval.

Kevadkontsert Alavere Rahvamajs

Alavere Põhikooli õpilaste kevadkontsert Alavere Rahvamajas

Film “Kurvilise tee legendid”

17.05.23 Alavere Rahvamajas☺️
Ott Tänak – The Movie” tegijate uus 80ndate ajastu ja rallifilm “Kurvilise tee legendid” on lugu Eesti tipp-rallisõitjatest sportlastena Nõukogude Liidu absurdses süsteemis.
Eestlased olid 80ndatel nii kiired, et N.Liidu koondises sõitis igal hooajal mitu meie ekipaaži. Ott Tänaku ja Markko Märtini kombel maailma tipptiimides sõitmine oli tollaste sportlaste jaoks siiski kättesaamatu unistus. Nende jaoks oligi tipp Nõukogude Liidu koondise liikme staatus, sest kaugemale ei olnud võimalik raudse eesriide tõttu pürgida. „Ei olnud mõtet unistadagi, see oli meie saatus,“ ütleb filmis endine kaardilugeja ja Harju KEK-i rallitiimi juht Toomas Diener.
N. Liidu koondise sõitja koha nimel käis tihe rebimine, seal sõitmine oli iga võidusõitja unistus teiselgi põhjusel – riigis, kus kõik oli defitsiit, sõltus välismaale pääsemisest ka meeste majanduslik heaolu.
Filmis saab osa ka nelja peategelase, Ilmar Raissare, Vello Õunpuu, Hardi Metsa ja Vallo Sootsi, kunagiste autode taassünnist.
Filmi tootis Sterotek Film, produtsent Eero Nõgene, režissöör Tarvo Mölder, stsenarist Kaidi Klein.

FILM “Apteeker Melchior. Timuka tütar”

Keskaegse krimipõneviku kolmandas filmis juhtub Melchiori naine Keterlyn jõhkra kallaletungi tunnistajaks. Tundmatu noormehe elu õnnestub päästa, kuid mälu kaotanud ohver ei tea, kes ta on ja kuidas enda jaoks võõrasse Tallinnasse sattus.

Sündmuskohalt leitud sõrmus juhatab Melchiori öise vennaskonna jälile, küsimusi tekitab ka laadapäeval esinenud veiderdajate trupp. Hirmuäratavad märgid vihjavad, et ohus pole üksnes tapmiskatsest toibuv tundmatu, vaid ka teda ravivad Melchior ja Keterlyn.

Samal ajal saabub linna paavsti saadik, keda teatakse halastamatu nõiakütina…

Peaosades: Märten Metsaviir, Maarja Johanna Mägi, Alo Kõrve, Karl Robert Saaremäe, Ott Raidmets, Hele Kõrve, Andres Mähar, Jan Uuspõld.

Režissöör: Elmo Nüganen,  kestvus 1h 35min. Pilet 5€/4€

MS-12

Alavere piirkonna kodukohvikute ja hoovikirbukate päev

Laupäeval, 3.06.23 toimub Alaveres kodukohvikute ja hoovikirbukate päev.

Registreeri oma kohvik  tel 523 4627 Anna või kirjuta voose@anija.ee

Helirännak/ lamamiskontsert gongide ja helikaussidega Alaveres

Helirännak gongide ja helikausside müstilise muusikaga maandab pingeid ja lõõgastab sügavalt keha ja vaimu.
Helirännak on samas ka lamamiskontsert ja meditatsioon – helid loovad heaolutunnet, tervendavad ning värskendavad aju- ja mõttetööd.
Meditatsioon on kogemus, kogemine, lõdvestunud mitteteadmine, avali olek ilma kavatsuse, usu ja ootuseta lihtsalt olemine istudes või lamades, arusaamine kõige ümbritseva ühtsusest, see ei nõua eelnevast kogemusest loobumist ega kahtlemist, annab enesekindlust, toob tegudesse selgepilgulisust, hoolimist, mõistmist, ratsionaalsust kulgemine, voolamine, elamus, rahu
Gongide ja helikausside tuhandeid aastaid tuntud ravihelid tervendavad keha ja vaimu. Helidega rännates on võimalik liikuda peenematesse eeterlikesse dimensioonidesse, kus gongitoonide harmoonia loob meelerahu ning rahulik meel ja sügav lõdvestus annavad võimaluse tervenemisele ja positiivsetele muutustele.
Gong on püha pill, mida on iidsetest aegadest kasutatud ühenduse saamiseks maailma terviklikkusega. Gongiteraapia häälestab organismi harmoonilisse olekusse, kus helid loovad just Sinu jaoks anti- stress ruumi.
Registreerimine:
kaiakarjatse@gmail.com
telefon 5536006 (Kaia)
Pilet: 15€
Sõbraga koos: 25€
Heliseanss toimub pikutades, peal soe pleed. Võta kaasa ka lamamisalus, pleed ja pudel vett. Oled oodatud tervenema müstiliste helide võlujõus!

Tantsuõhtu ansambliga ToTo Cantare

Tule ja veeda vahva õhtu tantsides, endiselt Alavere Rahvamajas reedel, 12.mail kell 20. Pilet 8 eurot on saadaval kohapeal enne sündmust.

Laua katab igaüks ise. Laua broneerimiseks helista 5234627

Kappide tuulutus

Kevad on käes ning alustame tuulutamisega. Kõik see, mis kodus on üle, tule ja müü, vaheta või anneta 15. aprillil Alavere Rahvamajas teistele🙂
Tühjad kõhud aitab täita BURGERIBUSS🍔🍟

Dokumentaalfilm “Savvusanna sõsarad”

Esimese Eesti dokumentaalfilmina maineka Sundance´i  filmifestivali võistlusprogrammis esilinastunud ja seal maailmakino dokumentaalfilmide võistlusprogrammi parima režissööri preemia võitnud „Savvusanna sõsarad“ on kaasaegne film naistest, kes suitsusauna kaitsvas pimeduses kokku tulevad, oma sügavamaid saladusi jagavad ning kehasse kogunenud häbi ja valu maha pesevad.
Film tutvustab ka Vana-Võromaa suitsusauna kombestikku („savvusanna kombõ“), mis on kantud UNESCO inimkonna vaimse kultuuripärandi esindusnimekirja.
Filmi „Savvusanna sõsarad“ režissöör ja stsenarist on Anna Hints.

Mittesoovitav-12.a

Dokumentaalfilm “Vetelkõndija”

“Vetelkõndija” on film naiseks olemisest, jutustatuna läbi armastatud poetess Kristiina Ehini elu ja loomingu. Tema ausad, ilusad ja valusad jagamised avavad meile, millistest kogemustest on ta pidanud läbi tulema, et kasvada selleks naiseks ja poeediks, kellena me teda täna tunneme. Ükskõik kui muinasjutuline filmi peategelase elu ja isiksus kõrvaltvaatajale paistab,  aimavad vaid vähesed, kuidas ta ise selle muinasjutu enda elus reaalsuseks on loonud. See film puudutab paljude vaatajate südameid. Naised leiavad siit kindlasti rohkelt äratundmist, meestel  aitab see ehk paremini mõista õrnema soo hingeelu.

Filmis on teemasid, mida Kristiina nõustus esmakordselt jagama alles “Vetelkõndija” võtetel.

Koos Kristiinaga on kinolinal ka abikaasa Silver Sepp, ema Ly Seppel-Ehin, õde Eliisa Ehin, ansambel Naised Köögis ja paljud teised.

Kestvus 1h 26min