Kogupere animafilm “AINBO. AMASOONIA SÜDA”

Kogupere animafilm “AINBO. AMASOONIA SÜDA”, 1. veebruaril Alavere Rahvamajas kell 10:15 ja kell 13.00.
Metsik tüdruk Ainbo elab kaugel, ligipääsmatu Amasoonia džunglis koos oma hõimuga, kes on seal elanud juba iidsetest aegadest. Ainbo ja tema hõimukaaslased elavad harmoonias loodusega, neid kaitsevad võimsad ja salapärased vaimud – hiiglaslikud kilpkonnad. Muidugi, džungel on täis ohte ja kurjasid vaime, aga kuna kilpkonnad ei maga, on Ainbo hõim väljaspool ohtu.
Ühel päeval rikuvad nende hõimu rahu võimsa tehnoloogiaga varustatud võõra planeedi asukad. Võõrad hakkavad rüüstama ja röövima maad, rikkuma džunglirahu ja hävitama kogu seda harmoonilist elu. Vaimud, kes hõimu kaitsevad, ütlevad Ainbole, et ainult tema võib oma kodu päästa! Vapper Ainbo lähebki koos huvitavate loomadega seiklusrikkale matkale ja hakkab takistama sissetungijate kurjade plaanide elluviimist.
Film on dubleeritud eesti keelde, kestvus 84 minutit. Pilet 5€ ja 4€ (lapsed, õpilased, pensionärid).

Lumelinna ehitamine

Kõlagu viled ja pasunad!! Kolmapäevaks lubab SUURT SULA! Mis tähendab, et pane end soojalt ja mugavalt riidesse ning saame kokku noortekeskuse ja rahvamaja ees! Ikka selleks, et üks vahva ühisehitamine ette võtta! KÕIK ON OODATUD OSALEMA- nii noored, kui vanad, nii väikesed, kui suured! Lisaks pakume kohapeal sooja teed ja magusat suutäit, et ehitajad ikka koju ka jõuaks minna!

Mälutreening eakatele

Mälutreening eakatele toimub kolmapäeval, 19. jaanuaril kell 10 Alavere Rahvamajas, juhnedaja Anu Jonuks, tasuta.

Mängufilm “Kupee nr. 6”

Tunnustatud Soome režissööri Juho Kuosmaneni Eesti stsenaristidega – Andris Feldmanise ja Livia Ulmaniga – kahasse kirjutatud „Kupee nr 6“, mis pälvis 2021. aasta Cannes’i filmifestivalil Grand Prix’, viib vaataja südamlikule teekonnale läbi trööstitu talvise 90ndate Venemaa.

Moskva ülikooli tudeng Laura (Seidi Haarla) pageb oma ummikusse jooksnud suhte eest rongiga Murmanskisse, et viia täide ammune unistus. Puupüsti täis rongis peab ta jagama kupeed lihtsa kaevuri Ljohaga (Juri Borissov). Laura ettekujutus reisist kui rahulikust eneseotsingust puruneb juba esimesel õhtul, mil tahumatu kupeekaaslane end purju joob. Konfliktist pole pääsu, ent peagi avastavad kupee number kuus asukad, et on oma üksilduses sarnasemad kui nad oleksid arvata osanud.
Mõrkja huumoriga vürtsitatud kohtumine polaarjoone taha suunduvas rongis muudab nende mõlema maailmu jäädavalt. Filmi pikkus 1h 47min
Alla 12 a. mittesoovitatav

JÄÄB ÄRA! JõuluMeelne maalimine

Jõulumeeleolu poest ei osta – seda teeme ikka ise.
Saame kokku pühapäeva pealelõunal ja teeme ühe jõulueelse meeleoluka maalimise. Saatjaks mahe muusika ja kuum glögi. Kolme tunniga valmib Sul maal – kingituseks lähedasele või sõbrale.
Eelnev maalimiskogemus ei ole vajalik. Kunstnik Eve Kruuse juhendab ja annab näpunäiteid. Kohale võid tulla kaks kätt taskus – kõik maalimiseks vajalik on kohapeal olemas.
Anna oma osalemissoovist teada hiljemalt 26. novembril, saada meil: kruuseeve2310@gmail.com ja märgi ka ära kas maalid väiksemale või suuremale lõuendile. Väike: A4 mõõdus, suurem 50×70 c (mõõt võib erineda mõni sentimeeter).
Osalustasu 25 eurot, kui arvad, et soovid maalida veidi suuremale lõuendile, siis 36 eurot. Sisaldab kõiki maalimisvahendeid, juhendamist, transporti, glögi. Maksta saab nii arvega kui sulas.
Info: 5175798 (Eve) ja 55530354 (Anna)

Jõulupärja valmistamise töötuba

Jõulupärja valmistamise töötuba pühapäeval, 21. novembril kell 11 Alavere Rahvamajas. Juhendavad Eesti Floristikakooli õpetaja Meeli Eelmaa ja kooli vilistlane Snezana Zahharova.

Igale osalejale tunnistus.
PS! Riietu pigem mugavalt ja lihtsalt (tumedamad riided on parem).
Töötuba kestab 2,5h . Osalustasu 15 eurot sisaldab vajaminevat materjali.

Mängufilm “Jahihooaeg”

Uue kodumaise komöödia peategelaseks on hiljuti lahutanud Eva (Harriet Toompere). Naine kardab, et jääb ilma nii oma pojast kui ka parimast sõbrannast Marleenist (Mirtel Pohla), sest eksmehe uus noor kallim Isabel (Grete Kuld) on kogu tema elu üle võtnud. Eva otsustab iga hinna eest oma positsioonid tagasi võita, sest kaotada pole enam midagi. Ta läheb koos sõbranna Marleeni ja rivaal Isabeliga väljasõidule, mis on täis naljakaid äpardusi, kirglikke tülisid ning jahti nii ulukitele kui meestele. Jõulusagina keskel toimuva pöörase seikluse ajal saavad sõbrannadele mõnedki asjad selgemaks. Koomilistele sekeldustele ei paista aga lõppu tulevat.
Peategelaste kõrval astuvad üles Jan Uuspõld, Priit Loog, Kaire Vilgats, Koit Toome, Hendrik Sal-Saller, Haide Männamäe, Tõnu Oja, Indrek Taalmaa, Raimo Pass, Anne Paluver jpt.
Filmimuusika on teinud helivõlur ja võrratu laulja Koit Toome.

Sissepääs COVID- tõendiga.

Mälutreening

Tule ja treeni mälukoos teistega. Juhendajaks Anu Jonuks, tasuta

JÕULULAAT

Ootame kõiki 18. detsembril Alavere jõululaadale nii müüma, kui ostma. Seekord kaupleme rahvamaja ees, et kõik vahvast sündmusest osa saaksid.
Laadale registreerimiseks helista tel 5234627 või 56481386

I advendi jumalateenistus koos armulauaga Alavere Rahvamajas

Pühapäeval, 28. novembril kell 13 Kose kiriku väljasõidu jumalateenistus koos armulauaga Alavere Rahvamajas. Kohapeal saab tasuda liikmemaksu.