neljapäeval, 22. juunil Alavere pargis jaanituli
Kell 19 mängib lastega piraat, kell 20.30 süütame lõkke ning tantsuks mängib ansambel EPITSENTER. Söök, jook kohapeal saadaval.
neljapäeval, 22. juunil Alavere pargis jaanituli
Kell 19 mängib lastega piraat, kell 20.30 süütame lõkke ning tantsuks mängib ansambel EPITSENTER. Söök, jook kohapeal saadaval.
Alavere Põhikooli õpilaste kevadkontsert Alavere Rahvamajas
Keskaegse krimipõneviku kolmandas filmis juhtub Melchiori naine Keterlyn jõhkra kallaletungi tunnistajaks. Tundmatu noormehe elu õnnestub päästa, kuid mälu kaotanud ohver ei tea, kes ta on ja kuidas enda jaoks võõrasse Tallinnasse sattus.
Sündmuskohalt leitud sõrmus juhatab Melchiori öise vennaskonna jälile, küsimusi tekitab ka laadapäeval esinenud veiderdajate trupp. Hirmuäratavad märgid vihjavad, et ohus pole üksnes tapmiskatsest toibuv tundmatu, vaid ka teda ravivad Melchior ja Keterlyn.
Samal ajal saabub linna paavsti saadik, keda teatakse halastamatu nõiakütina…
Peaosades: Märten Metsaviir, Maarja Johanna Mägi, Alo Kõrve, Karl Robert Saaremäe, Ott Raidmets, Hele Kõrve, Andres Mähar, Jan Uuspõld.
Režissöör: Elmo Nüganen, kestvus 1h 35min. Pilet 5€/4€
MS-12
Laupäeval, 3.06.23 toimub Alaveres kodukohvikute ja hoovikirbukate päev.
Registreeri oma kohvik tel 523 4627 Anna või kirjuta voose@anija.ee
Tule ja veeda vahva õhtu tantsides, endiselt Alavere Rahvamajas reedel, 12.mail kell 20. Pilet 8 eurot on saadaval kohapeal enne sündmust.
Laua katab igaüks ise. Laua broneerimiseks helista 5234627
Kevad on käes ning alustame tuulutamisega. Kõik see, mis kodus on üle, tule ja müü, vaheta või anneta 15. aprillil Alavere Rahvamajas teistele🙂
Tühjad kõhud aitab täita BURGERIBUSS🍔🍟
Esimese Eesti dokumentaalfilmina maineka Sundance´i filmifestivali võistlusprogrammis esilinastunud ja seal maailmakino dokumentaalfilmide võistlusprogrammi parima režissööri preemia võitnud „Savvusanna sõsarad“ on kaasaegne film naistest, kes suitsusauna kaitsvas pimeduses kokku tulevad, oma sügavamaid saladusi jagavad ning kehasse kogunenud häbi ja valu maha pesevad.
Film tutvustab ka Vana-Võromaa suitsusauna kombestikku („savvusanna kombõ“), mis on kantud UNESCO inimkonna vaimse kultuuripärandi esindusnimekirja.
Filmi „Savvusanna sõsarad“ režissöör ja stsenarist on Anna Hints.
Mittesoovitav-12.a
“Vetelkõndija” on film naiseks olemisest, jutustatuna läbi armastatud poetess Kristiina Ehini elu ja loomingu. Tema ausad, ilusad ja valusad jagamised avavad meile, millistest kogemustest on ta pidanud läbi tulema, et kasvada selleks naiseks ja poeediks, kellena me teda täna tunneme. Ükskõik kui muinasjutuline filmi peategelase elu ja isiksus kõrvaltvaatajale paistab, aimavad vaid vähesed, kuidas ta ise selle muinasjutu enda elus reaalsuseks on loonud. See film puudutab paljude vaatajate südameid. Naised leiavad siit kindlasti rohkelt äratundmist, meestel aitab see ehk paremini mõista õrnema soo hingeelu.
Filmis on teemasid, mida Kristiina nõustus esmakordselt jagama alles “Vetelkõndija” võtetel.
Koos Kristiinaga on kinolinal ka abikaasa Silver Sepp, ema Ly Seppel-Ehin, õde Eliisa Ehin, ansambel Naised Köögis ja paljud teised.
Kestvus 1h 26min