XXVII laulu – ja XX tantsupeo TULE TULEMINE Anija vallas.

Kell 10.00 “Tule tulemine” Anija valda algab Valgehobuse mäelt, kell 10.15 saadame tulekiire edasi Anna Raudkatsi hauala, toimub matk tsirka 12 km Aegviidu kiriku juurde (võta kaasa söök-jook piknikuks).

Kell 11.00 Tuli jõuab Voose külaplatsile. Esinevad Heli Laulustuudio Naiskoor ja Harju-Jaani Noorte Meeskoor ning Tiinamai Keskpaik lõõtsal ja Ele Pedassaar viiulil.

Kell 12.00 Tuli jõuab Alavere Rahvamaja ette. Esinevad Alavere Põhikooli rahvatantsurühm, Heli Laulustuudio Naiskoor ja Harju-Jaani Noorte Meeskoor. Tule üleandmine Kose vallale.

Kell 17.30 Tuli jõuab Raasiku kiriku juurest Kehra muuseumi (jaamahoone) juurde. Esinevad Kehra Muusikud, segakoor Hannijöggi, memmederahvatantsurühm Kadri, naisrahvatantsurühm Kadrel, kuvatakse suurele ekraanile Urmas Sisaski “Laulupeotule rituaal”.

Kell 18.30 Tuli jõuab Anija mõisaparki. Esinevad Anija naisansambel, Anija valla segarahvatantsurühm, JJ-Street tantsukool, Egle Troon (sopran), Farištamo Eller (klaver), lavastus: “Kui Anija mehed Tallinnas käisid“. Vallavanem Riivo Noor annab tule üle Kuusalu vallale.

Vaata „Tule tulemise“ ajakava ja teekonda reaalajas siin https://bit.ly/2OU5qMd

#tuletulemine #laulupidu #tantsupidu #minuarm
Laulu- ja tantsupid

Heakorrareeded

Alustab Heakorrareede!
Kui märkad prügi, võta üles. Ole eeskujuks ja innusta, sest vedelev prügi teeb palju halba ja on kole. Kui märkad prügi mahaviskajat, siis palun anna talle ka teada, et nii pole ilus oma kodus käituda. Puhtam keskkond, ilusam elu!
Anija vald ja MTÜ Puhas Ring kutsuvad üles pidama Heakorrareedeid. Kui näed prügi, korja üles ja viska prügikasti või veel parem, viska õigesse konteinerisse (suurima tõenäosusega on tegemist pakendiga). Esimene Heakorrareede saab toimuma juba sel reedel 29ndal märtsil. Kell 11-16 liiguvad Kehra peal ringi vabatahtlikud, kes ideed tutvustavad ja ka teisi julgustavad prügi korjama.

Renoveerimise töötuba “Aknapäev 2019”

Toimub praktiline õpituba renoveeritavas Anija mõisas: vanade akende korrastamine, kohal on oma ala spetsialistid.

Kohatasu 5 eurot saab kohapeal tasuda.
Info ja registreerimine tel 555 343 68.

Avatud on ka Anija Mõisakohwik!

Renoveerimise töötuba – korstende ja ahjude korrastamine

Õpituba  küttekolletest ja korstnatest rekonstrueeritavas  Anija mõisa peahoones reedel 12.04.2019 kell 16.00-20.00 Muinsuskaitseameti  restaureerimisnõunik Artur Ümar annab ülevaate ahjude ajaloolisest kujunemisest ja  väärtustest; Korstnapühkija Juhan Räni õpetab kuidas puhastada küttekoldeid.

Kohatasu 5 eurot saab kohapeal tasuda. Info ja registreerimine tel 555 343 68,  Janne

Hõrgud helid ja maitsed Anija Mõisakohwikus

31.03.2019 kl 18 Anija Mõisakohwikus “Hõrgud helid ja maitsed”.
Kõlab eriliselt hõrk muusika ja maitsemeeli hellitavad veel hõrgumad ampsud. Külas on “Nunnu ja Rockstar”!

Sissepääs 30 eurot, mis lisaks võrratule muusikaelamusele sisaldab suussulavaid suupisteid, klaasikest veini ja kooki/kohvi. Kontsert toimub kahes osas, et vahepeal saaksid kaaslastega mõtteid vahetada ja hääd-paremat nautida.

Kohtade arv on piiratud. Sissepääsu tagab ülekanne Innamorata OÜ kontole EE897700771002448782 märgusõnaga “Nunnu ja Rockstar”