Käsitöökambri töötuba: teeme ise kehakoorija

7. märtsil algusega kell 16 õpime ise valmistama endale kehakoorijat.

Räägime, milliseid tooraineid valida ja miks ning kuidas erinevad toorained mõjutavad nahka. Töötuba kestab kuni 2h ning selle aja jooksul valmistame kaks erinevat koorijat. Kaasa võta paber ja pliiats ning hea tuju.

Hind 22€, eelregistreerimine piirsalu.diana@gmail.com või telefonil 5621 8786.

Vabariigi aastapäeva eelõhtul filmi- ja kohtumisõhtu Raimo Jõerannaga “Hetked ajaloos”

23. veebruaril, vabariigi aastapäeva eelõhtul kell 16:00 naudime filmi- ja vestlusõhtut filmirežissöör Raimo Jõerannaga.

Õhtu tuleb Eesti ajaloost, telesarjast “Hetk ajaloos” ja sellest, kuidas elada korraga siin ja sada aastat tagasi.

KUS: ANIJA MÕISA AIT-SÜNDMUSKESKUSES

Pühapäeval 23. veebruail kell 16:00
Parkimine: Kehra tee äärne parkla

Koguperepäev. Sipsik tuleb külla! Anu ja Mart ka!

Sipsik tuleb külla! Ja Anu ja Mart ka!

Ootame kõiki oma väikseid ja veidi suuremaid sõpru väga külla!
* Loeme ja kuulame lugusid vahvast Eno Raua raamatust “Sipsik”;
* Joonistame ja meisterdame Sipsikuid;
* Vaatame filmi„Sipsik“.

Avatud Sipsiku kohvik ja võimalik laenutada raamatuid!

Mõisakino “Talve”

Ootame kõiki mõisakino ja eesti filmi sõpru nautima viimast peatükki Oskar Lutsu Paunvere lugude põhjal valminud filmide reas. Daamid ja härrad – täpselt 50 aastat pärast “Kevade” esilinastumist jõuab ekraanile “Talve” andes Paunvere-saagale väärika ja helge lõpu.

Kell 17:00
Kell 19:00

Oleme jõudnud 1942. aastasse. Pärast punaste taandumist on Eestis kehtestatud Saksa kord. Vaatamata võimude vahetusele jääb inimloomus endiseks – armastatakse, pidutsetakse, tülitsetakse ja lepitakse. Lutsulikke vimkasid täis loo käivitab Arno Tali poja, Arnoldi, naasmine kodutallu. See sündmus puhub Paunvere noorte vahel lõkkele kirgliku armukolmnurga. Lõbusates intriigides on oluline koht ka vanemal põlvkonnal, kus Teele, Kiir ja teised armastatud tegelased omavahel hoogsalt maid jagavad.

Osades: Riina Hein, Margus Lepa, Henessi Schmidt, Karl Robert Saaremäe, Franz Malmsten, Saara Nüganen, Märt Koik, Harry Kõrvits, Meelis Rämmeld, Kersti Tombak jt.

Estonian Voices’i kontsert Sõpradega koos

Hea mõisa sõber, me ei ole Sind unustanud!

Oleme sõbrapäevaks külla kutsunud Eesti viimase aastakümne säravaima vokaalansambli Estonian Voices, et Sul oleks võimalus kinkida endale ja oma sõbrale erakordne õhtu Anija mõisa ait-sündmuskeskuses.

Rõõmustame, et lisaks arvukatele auhindadele, mida vokaalansambel on koos saanud (Aasta Parim Jazzalbum 2015, aasta parim jazzansambel 2016) pälvis laulja Kadri Voorand aasta parima muusiku tiitli just nüüd. Estonian Voices armastab katsetada, nende kava hõlmab jazzi, klassikalist muusikat ja folki. Kuue laulja repertuaar koosneb nii originaalloomingust kui ka rahvamuusikast, teiste hulgas isegi paarist pop-hitist.

Imekaunile õdusale kontserdile ootame kõiki reedel 14. veebruaril kell 19:00.

Kingi sõbrale eriline elamus ja tulge koos kontserdile!

Kus: Anija mõisa ait-sündmuskeskuses
Millal: reedel, 14. veebruaril kell 19:00

Lisainfo: tel 555 30038 või anijamois@gmail.com

Koguperepäev Aleksei Turovskiga

ÜKSIKASJAD

* Koguperepäev alustab taas! Ootame kõiki oma väikseid ja veidi suuremaid sõpru väga külla!

* Tervitame rotiaastat zooloogist jutuvestja Aleksei Turovskiga.

* Heegeldame roti ja kuulame lugusid rottidest.

* Vaatame animafilmi „Solani ja Ludvigi suur juusturalli“ (eesti keeles).

Avatud raamatukogu ja kohvik.

KUS: ANIJA MÕISA AIT-SÜNDMUSKESKUSES
MILLAL: 25. jaanuaril kell 11 – 15
PILET: 7 / 5 eurot, perepilet 15 eurot

 

Avatud uksed ait-sündmuskeskuses ja Heli laulustuudio noorte lauljate kontsert

Avame Anija mõisa ait-sündmuskeskuse uksed kõigile huvilistele! Pakume külalistele kuuma ürditeed, räägime lugusid ning tutvustame edasisi plaane mõisas ja tulevasi sündmuseid.
Kell 18:00 esinevad Heli laulustuudio noored lauljad. Sündmus on tasuta.

Puuluup Anija mõisa ait-sündmuskeskuses

Puuluup koosneb kahest muusikust: Ramo Teder (sooloartistina Pastacas) ja Marko Veisson (kes on ka antropoloog ja õppejõud).
Hiiu kandleid elektroonikaga ristav Puuluup kõigub pärimuse ja kaasaegsete muusikastiilide piiril, flirtides maailmamuusika, undergroundi ja popiga. Puuluup juhib hiiu kandle jõhvkeelte võnked läbi efektiplokkide ja luuperi ning kasutab alternatiivseid mängutehnikaid ja heli tekitamise võimalusi. Hiiu kandle mahedale sahinale lisanduvad elektrooniliselt võimendatud kajad, koputused, kriuksud ja krabinad. Muusika on kohati tantsuliselt pulseeriva rütmiga ning kohati filmilik ja tume, hiilides muistsete Vormsi talharpamängijate kambrites ja kandub neist edasi. Kõlab traditsiooniga impregneeritud omaloomingut, viiteid pungiklassikale ja õpetliku sisuga romantilist neozombiepostfolki.
Mehed ise sõnavad oma loomingu kohta tagasihoidlikult nii: “Meie peamine sõnum rahvamuusika kontekstis on see, et vaadake, hiiu kandlega saab teha igasuguseid asju, õppige pilli ning tehke ka. See on see, milles meist võiks rahvamuusikale kasu olla.”
Paneme üheskoos vastrenoveeritud Anija Mõisa Aida võnkuma ja naudime muusikat, mis tekitab iga täiskasvanu näole lapseliku naeratuse. Ja mis saab olla veel rohkem südantsoojendavam, kui võimalus jõulukuul lastele heategu teha.

Jõulud Anija mõisa ait–sündmuskeskuses kolleegide, partnerite või sõpradega

Aasta muinasjutulisim aeg on peagi käes – langev lumehelves, aurav kakaotass, küünlaleek, mandariinide ja piparkookide lõhn, lihtsus ja põhjamaine kargus, soov veeta aega koos, juttu vesta, olla õnnelik.

Pakume võimalust tähistada jõuluaega ja tunda end mõnusalt koos kolleegide, partnerite või sõpradega ruumikas ja õdusas värskelt renoveeritud Anija mõisa ait – sündmuskeskuses. Loome teie jaoks õdusa atmosfääri ja muusikaalise programmi, katame kauni pühadelaua. Jõuluroad valmistab Anija Mõisakohwik.

Soovi korral pakume lisaks Anija mõisa tutvustust, võimalust kaunistada kordumatu piparkook, ajada juttu jõuluvanaga ning nautida lugusid vanadest jõulutraditsioonidest.

Programmi kestvus on 3 tundi.

Mõisaaita mahub mõnusalt laudadesse istuma ka suurem seltskond, kuni 150 inimest.

Hind:

  • 35 eurot/in koos käibemaksuga (kuni 30 osalejat)
  • 32 eurot/in koos käibemaksuga (alates 31st osalejast)

*Võimalus tulla ka väiksema seltskonnaga, sel juhul lepime kokku miinimumtellimuse.

Hinnas sisalduvad:

• Dekoreeritud peosaal renoveeritud mõisaaidas
• Jõuluhõnguline soe tervitusjook (alkoholiga/alkoholivaba glögi või kakao)
• Kontsert esinejaga pakutud valikust (ühes või mitmes osas, kokku ca 45 min)• Anija mõisa tutvustus läbi lugude, fotode ja videoklippide
• Õhtusöök (näidismenüü: mahlane, pikalt küpsenud sealiha krõbeda ahjukartuli ja magusa röstpeediga, koorene kaste värske tilliga, aurav leib ja krõbeda koorikuga karask, jõulune purukook Anija kandi pohla ja mustikaga, mõisahärra porgandikohv ja ürdiaia maitsetee, mandariinid, piparkoogid)

Muusikalise programmi osas saate teha oma valiku järgmiste artistide vahel:

• Egle Troon – sopran, kelle esituses võimalik kuulda rahulikku kergemat klassikalise suunitlusega vokaalmuusikat, mis lõpeb jõululisemate lugudega, millele võimalus kaasa laulda).
• Kehra muusikud on Kehras tegutsev instrumentaalansambel, kelle repertuaaris on lugusid kogu maailmast.
• Kaisa Jõhvik on põnev muusik, kes esitab oma loomingut vokaalile ja elektroonikale.

Lisatasu eest on võimalus sündmust rikastada järgnevatel viisidel:

• Jõulutoitudest ja jõulutraditsioonidest tuleb rääkima Uku Praks (30 min)
• Jõuluvana loob meeleolu, teeb nalja, räägib kohalikku külajuttu, toob jõulurõõmu (30 min)
• Piparkookide kaunistamine (piparkook ja glazuur)

Iga lisateenuse hind on 3 eurot/in kohta (grupp min 25 inimest)
Alkohoolsed joogid on samuti lisatasu eest.

Juhul, kui mingil põhjusel ei peaks soovitud muusik saama teie valitud ajal esineda, pakume välja ja kooskõlastame teiega tellimuse esitamise ajal samaväärse teise muusiku.
Juhul, kui soovite teistsugust menüüd või muusikalist programmi, või muud muudatust, andke palun teada, leiame võimaluse (hind võib suureneda).

Jääme ootama teie soove, et aidata neid teostada!

anijamois@gmail.com