Mõtleme kevadele

Sind ootavad vaatamiseks põnevad raamatud ja saad rõõmu tunda meisterdamisest.

 

 

Püstijalamuusikal “Jah, ilma naisteta!”

Püsijalamuusikal “Jah, ilma naisteta!”

Naine… Ma räägin Sinust pidevalt, aga aru ei saa mitte kunagi. Sa oled müsteerium. Aga ikkagi ma räägin Sinust, sest ma arvan, et ma tean ja mõistan. Ma olen mees, ma ei peagi aru saama. Ja kui ma kohe üldse aru ei saa, siis ma laulan… naistest… tuntud laule… mille on kirjutanud… mehed. Ilmselgelt teavad mehed naistest kõike! Või kas ikka teavad…

Kaks meest laval – üks laulab ja räägib, teine mängib pilli ja teeb aeg-ajalt mõne kohmetu nalja. Kõlavad tuntud ja veel tundmatudki laulud, mis on pühendatud naistele. Lisaks nimekirjad ja põhjapanevad teooriad sellest, millest mehed ei hakkagi kunagi aru saama. Ideaalne kompott igaks päevaks!

Laval
laulja ja näitleja Mihkel Tikerpalu
muusik Madis Kreevan

Teooriad on püstitanud Mihkel Seeder.

Täispilet 18 €
Sooduspilet õpilane, üliõpilane, pensionär 15 €
Grupipilet min 10 inimest 15 €

 

Kontsert “Barokne akordion”

Corelli Music toob Anija mõisa ballisaali killukese mõisaromantikat, kui kõlab barokkmuusika akordionil.

BAROKNE AKORDION

Corelli Music tähistab naistepäeva ja kevadeigatsust hubaste salongikontsertidega sarjas „Mõisaromantika“ seekord üsna omapärasel moel. Kaunites Tõstamaa ja Anija mõisastes saab nautida  imelist  barokiaja muusikat, kuid üllatuslikult kahe akordioni lopsakalt rikkalikus kõlamaailmas.

Naistepäeva kontserdid sarjas MÕISAROMANTIKA

Barokne akordion“

L, 4. märts 2023 kell 18 Tõstamaa mõis (Pärnumaa)

P, 5. märts 2023 kell 18 Anija mõis (Harjumaa)

KAVA: helisev rännak barokkmuusikasse, J.S. Bachi, D. Scarlatti süidid, sonaadid,  J.-P. Rameau „Kükloobid“ jpm

ESINEJAD: akordionistid MOMIR NOVAKOVIC ja HENRI ZIBO

Noored ja andekad muusikud, Tallinnas resideeruv Momir Novakovic ja saatest Klassikatähed tuntuks saanud Henri Zibo on võtnud südameasjaks akordioni ja selle rikkalike kasutusvõimaluste laialdase tutvustuse kontsertpillina. Oma aktiivses kontserttegevuses näitavad nad tänapäeval akordioni laialdast kasutamist just klassikalises muusikas, sealhulgas barokis. Viimane omakorda sobib väga kokku agentuuri Corelli Music tegevustega ning üheskoos sündis mõte pakkuda publikule barokkmuusika kontsert ühe ja kahe akordioniga kaunites mõisates.

Selline särtsakas ja omapärases koosluses kava sobib hästi tervitamaks kõiki peatselt saabuva kevade puhul. Nii Tõstamaa mõis Pärnumaal kui Anija mõis Harjumaal on mõlemad teinud särava taassünni ning saanud ülikauni sisu, mida saab nüüd imetleda kauni muusika saatel.

Tund enne algust ja vaheajal ootavad mõnusad salongikohvikud.

Naudi endiste aegade stiili ja elegantsi!

Kontserdi pikkus koos vaheajaga 1,5 tundi.

Klassikaline akordionimängija, Serbiast pärit Momir Novakovic on andnud kontserte ning astunud üles paljudel festivalidel üle maailma nii soolo- kui kammermuusikuna. Ta oli esimene klassikaline akordionist, kes esines Euroopa Parlamendis, Brüsselis. Novakovic on võitnud üle 40 auhinna rahvusvahelistel konkurssidel. Ta elab juba mitmeid aaastaid Eestis ning töötab Eesti Muuska- ja Teatriakadeemias (EMTA) õppejõuna.

Henri Zibo õpib praegu klassikalist akordionit EMTA muusika interpretatsiooni õppekaval magistriõppes õp. Momir Novakovici klassis, kuid on oma noorusele vaatamata samuti osalenud edukalt mitmetel konkurssdel ning esinenud väga palju Eestis erinevate orkestrite ja solistidega, samuti ka välismaal.

Korraldaja: Corelli Music

www.corelli.ee

www.fb.com/corellimusic

PILETID:  20/*15 € Piletilevis, Circle K-s ja võimalusel tund enne algust kohapeal.

TOETAJPILETID: 50 €, 100 € on suureks abiks Corelli kontsertide korraldamisel ja tagavad muusikute suure tänu.

*Sooduspiletid: pensionär, õpilane, üliõpilane, õpetaja, puudega inimene ja tema saatja, Eesti Interpreetide Liidu liige

 SERK liikmekaardi omanikele Piletilevi eelmüügist erisoodustus. Vaata täpsemalt SIIT

Anija mõisas saab tund enne kontserti tutvuda mõisa püsinäitusega, soetades kohapeal sooduspileti  6 €

 

Anija mõisa talvine lastelaager

ANIJA MÕISA LASTELAAGER

7-11aastastele lastele

  1. PÄEV “Talvised toimetused mõisas”

Esimesel laagripäeval saavad lapsed teada, milliseid toimetusi tehti mõisas talvel, kui õues paukus käre pakane, ning meie virtina juhendamisel löövad nad neis tegevustes ka ise käed külge. Mõisalasteks kehastudes saadakse aimu tollastest kommetest, riietumistavadest ja paljust muust põnevast, mis nüüdseks on vajunud sajandite hämarusse.

  1. PÄEV “Talverõõmud mõisaõuel”

Teisel laagripäeval naudivad lapsed talverõõme mõisaõuel – teeme väikese matka mõisapargis ja kui ilm lubab, küpsetame lõkkel head ja paremat. Päeva lõpetuseks meisterdame ja küpsetame kõik koos.

Hind 80 € (alates pere teisest lapsest soodustus 15%)

Päevad algavad kell 08:30 ning lõppevad 16:30.  Toitlustus 3 korda päevas.

Piletid müügil Piletilevis.

Lisainfo +372 5553 0038 ja info@anijamois.ee

 

Registreerimise tähtaeg 23.02.2022, palume edastada info@anijamois.ee ka kontaktandmed (e-mail, telef ), et saame võmalike muudatuste korral ühendust võtta. Laager toimub, kui osaleb vähemalt 6 last.

 

Valentinipäeva fotosessioon

Valentinipäeval süütame mõisas küünlad, lööme läikima saalid ja salongid ning ootame teid meeleolukale fotosessioonile! Mõisa omanäoline ja stiilne interjöör pakub rohkesti imelisi võimalusi ühiste hetkede jäädvustamiseks nii paaridele kui sõpruskondadele ja peredele. Kindlasti tasub kaaluda ka võimalust teha pildid hoopiski lumme mattunud mõisapargis, kus õhtuhämaruses kumavad laternad loovad eriliselt romantilise meeleolu.

Teie käsutuses on ka ajastutruud mõisakostüümid ning soovi korral saate end riietada tõeliseks mõisaprouaks või -härraks.

Pooletunnise fotosessiooni hind seltskonnale 79€;

koos kostüümilaenutusega 99€.

Hinnad sisaldavad kohvi/teed ja kooki ning iseseisvat tutvumist Anija mõisa püsiekspositsiooniga “Mõisa aja lugu”. Fotograaf ootab teid mõisas alates kella 14-st. Endale sobiva sessiooni aja saate valida Piletilevi keskkonnas.

Piletid müügil Piletilevis.

Lastehommik “Oswaldi sõbrapäev”

12.02.2023 kell  11:00 Lastehommik “Oswaldi sõbrapäev”
Oswald on 8-aastane mõisa perepoeg, kelle päevad on täis põnevaid seiklusi ja juhtumisi.
Kutsume lapsi läbi noorhärra silmade avastama mõisamaailma ning piiluma mõisalaste igapäevaellu. Uurime, mis elu nad mõisas elasid, meisterdame ja räägime Oswaldi sõprusest talulaps Atsiga.
Lastehommik toimub Anija mõisa härrastemajas ning kestab orienteeruvalt 1,5 h. Sobilik 3-8aastastele lastele.
Piletid:
laps 10 €
lapse saatja 5 €
Lastehommiku ajal saavad lapsevanemad iseseisvalt tutvuda Anija mõisa ruumidega ning elamusliku püsinäitusega “Mõisa aja lugu”.
Lisainfo: 5553 0038, info@anijamois.ee

Selleks sõbrad ongi

Loetakse Krista Kumbergi raamatut, räägitakse sõprusest, meisterdatakse jänest/kassi.

 

Jututund …

Esimene üritus lastele toimub 07.01.2023.

Raamatukogu avatud sellel päeval 10:00-14:00.

Olete oodatud!

Kammermuusikute advendikontsert

Kammermuusikute advendiüritus 27.11 kell 14

Üles astub Tähe-Lee Liiv (klaver), kaasategev keelpillikvartett.

Kavas Mendelssohn, Pärt jt.

Kontserdile järgneb pidulik advendiküünla süütamine kell 15:00. Kohal on ka Harju-Jaani koguduse õpetaja Jaan Nuga.

Aastalõpukontsert “Tänagi öösel kui muusika mängib”

29.12 kell 19:00 aastalõpukontsert aidas “Tänagi öösel kui muusika mängib”

Mikk Saar, Jaan Sööt, Pääru Oja ja Allan Vainola

Üks suurepärane seltskond muhedaid muusikuid saab aastalõpus kokku, et tuua publikuni üks mõnus kontserdielamus! 20.-30. detsembrini annavad Mikk Saar, Jaan Sööt, Pääru Oja ja Allan Vainola 7 aastalõpukontserti üle Eesti. Lauljaid saadavad pillidel Indrek Kruusimaa ning Jaak Lutsoja.

Neid mehi seob ühine armastus ja kirg muusika vastu. Kontsertidel põimuvad iga muusiku hääl ja pillimäng üheks tervikuks ning tuntud lood saavad hoopis uue hõngu, kui lauldakse ka teineteise laule. Nendel õhtutel saab kuulda paremikku artistide enda repertuaarist ning koos esitatakse ka lugusid, mis on esinejatele südamelähedased.

 

Piletid Piletilevis.