Esimese advendiküünla süütamine

Kutsume esimese advendiküünla süütamisele 29. novembril kl 16 Anija mõisa ait-sündmuskeskuse ette.

Harju-Jaani koguduse õpetaja, Jaan Nuga õnnistusel süütame esimese advendiküünla, Mõisakohwik pakub jõuluteed ja laulavad Harju-Jaani meeskoori mehed. Võta kaasa latern või küünal ja vii advendituli koju kaasa. Üritus on tasuta!

Küünlavalguse rännak mõisa härrastemajas

Pühapäeval, 13. detsembril kl 16 oled kutsutud salapärasele mõisakülastusele.

Sel õhtul rändame küünlavalguse ja teejuhi saatel läbi mõisa härrastemaja, saateks katked Juhan Maiste raamatust “Anija mõisa ajalugu. Aadel ja talupoeg”.

Pimedus ja küünlaleek annavad mõisale uue ilme ja tunnetuse – meeled on avali, silm märkab ja kõrv kuuleb seda, mis päevavalguses ja argitoimetustes tähelepanuta jääb. Ühtlasi on see meenutuseks sammuke tagasi möödunud aegadesse, kui elava tule leek oli ainuke viis pimedasse õhtusse valgust saada. Kestus 1,5h, hind 10€/in.

Eelregistreerimine +372 5553 0038, anijamois@gmail.com.

Töötuba: trükitehnikas jõulukaart või seinapilt

6. detsembril kell 11 toimub ait-sündmuskeskuses käsitöökambri perenaise, Eve Tiidolepa juhendamisel monoprindi töötuba.

Monoprint on üks trükitehnika liik, mille abil saab luua seinapilte, jõulukaarte vms.

Töötuba on sobilik täiskasvanutele ja lastele, eelkooliealised saatjaga. Kestus 2h, hind 7€ lapsed ja 12€ täiskasvanud.

Eelregistreerimine 55655130, eve@piibe.eu.

Töötuba: looduslikest materjalidest jõulupärg

4. detsembril kl 18 saab Anija mõisa ait-sündmuskeskuses mõisa lilleseadete autori, Marju Avamere juhendamisel õppida looduslikest materjalidest jõulupärja meisterdamist. Kestus 2-3h, hind 25€.

Eelregistreerimine avamere@hotmail.com.

Jõulukaunistuse töötuba lastele ja noortele

28. novembril kl 11 toimub ait-sündmuskeskuses jõulukaunistuse töötuba lastele ja noortele.

Käsitöökambri perenaise, Eve Tiidolepa juhendamisel saab meisterdada väikest jõulukaunistust, jõulukrooni, vildist pallikest või õmmelda hingelindu. Eelkooliealised koos saatjaga, kooliealised iseseisvalt. Hind 7€, kestus 1-1,5h.

Eelregistreerimine 55655130, eve@piibe.eu.

Jõulupildistamine Anija mõisa ait-sündmuskeskuses

Pühapäeval, 22. novembril kerkib Anija mõisa ait-sündmuskeskusesse armas jõulunurk, kuhu on võimalus pere, kallima või sõpradega pooletunnisele jõuluteemalisele fotosessioonile tulla.
Fotosessioonil valmib valik digitaalseid fotosid, mille saab endale arvutisse laadida ning ise sobivas formaadis ilmutada lasta. Pooletunnise sessiooni hind on 40€.
Pildistamine toimub eelbroneeringute alusel.
Aja broneerimine ja lisainfo railimagiraili@gmail.com või telefonil 504 9555.

Sügisene kapituulutus Anija mõisa ait-sündmuskeskuses

Sügis on märkamatult kätte jõudnud, mis tähendab, et suveriided litsuvad end kapinurka kokku ning sügisesed eksemplarid võtavad mugavad positsioonid riiulitel sisse.
Aga nagu ikka juhtub – mõni asi ootab ja ootab kapis, aga õiget sündmust ei tule, et selga saaks või on suure kapis ootamisega üldse kokku tõmmanud ja enam ei lähegi. Siis vaatad, sõbrannat ja imestad, küll tal on ilusad riided… võib-olla tema mõtleb samuti?!
Nüüd on võimalus tulla koos sõbrannaga kappi tuulutama – oma riidekappi lisa otsima ja teistesse riidekappidesse piiluma ning niisama naiselikku pühapäeva nautima!
Kapituulutus toimub ait-sündmuskeskuses. Ostame, müüme ja vahetame kappi seisma jäänud rõivaid, jalatseid, aksessuaare, aga ka kodusisustust jms. Kohal on kohvik, kust leiab midagi head näksimist ja kosutavat jooki ning virtuaalse mardilaada puhul on ka käsitöökambri väljapanek.
Broneeri kiirelt, sest kohtade arv on piiratud anijamois@anija.ee.
Kohamaks on 5€.
Kui soovid tulla meie päeva põnevamaks muutma siis kirjuta oma ideest turundus@anija.ee

Robert Jürjendali ja Jaan Tammsalu kontsertmõtisklus

Helilooja ja muusik Robert Jürjendal ning vaimulik Jaan Tammsalu on teinud Eestis ja kaugemalgi kolmkümmend kontsertmõtisklust ja andnud välja ka plaadi. Kontsertmõtisklusel sõna ja muusika põimuvad, puudutavad, annavad kuulajate mõtetele uusi suundi. Nad ei esine, ei oota aplause. Saarlane ütleks, et see on üks kena kulgemine, mönus möttelend, rahulikröömus rännak.
Seekord, hingedeajal, mõtiskleme elurännakust ja eluõhtust, ajutisest ja igavesest, halvavast hirmust ja lootusrikkast lennust. See, millised muusiku väga paljudest paladest ja vaimuliku mõtisklustest seekord kõlavad ja milliseks muutuvad, sõltub ka sellest, kuidas nad sel õhtul teineteist mõjutavad ja mida õhkub kohaletulijatest.
Värskelt restaureeritud Anija mõis kutsub enne kontsertmõtisklust külastama unikaalset mõisaajastut tutvustavat interaktiivset püsinäitust „Mõisa aja lugu“. Kontserdi päeval on näitus avatud kuni 16.30.
Avatud on ka Mõisakohwik ning virtuaalse Mardilaada puhul mõisa käsitöökambri väljapanek.

Corelli Music ja Opera Veto lühiooper “Pimpinone!”

Reedel, 23. oktoobril kl 19 toimub Anija mõisa härrastemaja saalis esimene kontsert pärast restaureerimist. Corelli Music ja Opera Veto toovad koostöös lavale G. Ph. Telemanni (1681 – 1767) koomilise lühiooperi “Pimpinone!”.

See on lugu teenijannast ja tema uuest ülemusest. Klassikaline lugu kavalast ja ambitsioonikast alluvast ning heasoovlikust, aga kergeusklikust rikkurist. Nad saavad kokku võrdväärsete, kuid erinevate lootustega, ometi lõpetab üks õnneliku ja võiduka ning teine pettunu ja allaheitlikuna. Kummal on õigus? Kumb võitis? Kumb tegi kummale liiga?”

Nagu helilooja eluajal oli tavaks, ei mängitud koomilist ooperit eraldi teosena, vaid kolm „Pimpinone“ intermezzot pandi kontsertide kavasse vaheldumisi muude heliloojate loominguga. Nõnda on ka selle kontserdi ettekanne barokiaja muusikasalongi vaimus vaheldumisi A. Corelli jt helitöödega.

Esinejad:
Pimpinone – Atlan Karp (bariton)
Vespetta – Anneliis Volmer (sopran)
Barokkansambel Corelli Consort ajastu pillidel:
Mail Sildos, Meelis Orgse, Martti Mägi, Villu Vihermäe, Imre Eenma, Imbi Tarum
Lavastaja – Auri Jürna
Lauljate juhendaja – Toomas Kaldaru

Kontsert on ühe vaheajaga, kokku 2 tundi. Piletid Piletilevist: https://www.piletilevi.ee/est/piletid/muusika/klassika/pimpinone-hooaja-avakontsert-320306/

Eripakkumine kontserdi külastajatele:

  • Kontserdi päeval ajavahemikul 17:00-18:30 on võimalik külastada sooduspiletiga (5€) mõisa püsinäitust “Mõisa aja lugu” (piletimüük kuni 18:00). Piletid ja tasumine kohapeal.
  • Kuna Mõisakohwik mahutab vaid piiratud arv inimesi, palume väga kontserdi vaheajaks ette tellida Mõisakohwiku gurmeelaud hubases salongis, mis tagab distantsi, säästab järjekorrast ja kohapealsest arveldamisest.  Pakkumine sisaldab: värviline kiluleib hernepüreega, pistaatsia-toorjuustu tordike, kohv/tee, maitsevesi. Hind 7€/majaveiniga 11€. Ettetellimine aadressil ylle@innamorata.ee.

Raamatuesitlus: Juhan Maiste “Anija mõisa ajalugu. Aadel ja talupoeg”

Pühapäeval, 1. novembril kl 16 toimub Anija mõisa härrastemajas Juhan Maiste kirjutatud trükisooja “Anija mõisa ajalugu. Aadel ja talupoeg” esitlus.
Rohkete illustratsioonidega täidetud raamat on üks põhjalikumaid Eestis ilmunud mõisaajaloo käsitlusi, mis jutustab nii hoone pikast minevikust kui Anijal toimetanud värvikatest inimestest.
Raamatu on toimetanud Anu Lepp ja Kadri Asmer, kujundanud Peeter Laurits.
424 lehekülge, 320 illustratsiooni, kõva köide. Müügil ainult Anija mõisas hinnaga 40€.
Üritus on tasuta, kõik huvilised on oodatud!