Esimese advendiküünla süütamine

Kutsume esimese advendiküünla süütamisele 29. novembril kl 16 Anija mõisa ait-sündmuskeskuse ette.

Harju-Jaani koguduse õpetaja, Jaan Nuga õnnistusel süütame esimese advendiküünla, Mõisakohwik pakub jõuluteed ja laulavad Heli Laulustuudio lapsed. Võta kaasa latern või küünal ja vii advendituli koju kaasa. Üritus on tasuta!

JÄÄB ÄRA! Anija valla isetegijate jõulukontsert.

SEOSES VIIRUSE SUURE LEVIKUGA TULEB ÜRITUS ÄRA JÄTTA.

 

Reedel, 11. detsembril kell 19 toimub Kehra Gümnaasiumi aulas Anija valla isetegijate jõulukontsert. Kuna viiruse levik pole vähenenud, siis saalis publikut ei ole ja üritust saab jälgida videoülekandes FB lehel

www.facebook.com/anijavallakultuur

.

Hingedeaeg gongide ja helikaussidega

Gongide ja helikausside müstilised helid tervendavad, rahustavad keha ja meelt. Olete teretulnud helide fluidumisse lõõgastuma- mediteerima!

Robert Jürjendali ja Jaan Tammsalu kontsertmõtisklus

Helilooja ja muusik Robert Jürjendal ning vaimulik Jaan Tammsalu on teinud Eestis ja kaugemalgi kolmkümmend kontsertmõtisklust ja andnud välja ka plaadi. Kontsertmõtisklusel sõna ja muusika põimuvad, puudutavad, annavad kuulajate mõtetele uusi suundi. Nad ei esine, ei oota aplause. Saarlane ütleks, et see on üks kena kulgemine, mönus möttelend, rahulikröömus rännak.
Seekord, hingedeajal, mõtiskleme elurännakust ja eluõhtust, ajutisest ja igavesest, halvavast hirmust ja lootusrikkast lennust. See, millised muusiku väga paljudest paladest ja vaimuliku mõtisklustest seekord kõlavad ja milliseks muutuvad, sõltub ka sellest, kuidas nad sel õhtul teineteist mõjutavad ja mida õhkub kohaletulijatest.
Värskelt restaureeritud Anija mõis kutsub enne kontsertmõtisklust külastama unikaalset mõisaajastut tutvustavat interaktiivset püsinäitust „Mõisa aja lugu“. Kontserdi päeval on näitus avatud kuni 16.30.
Avatud on ka Mõisakohwik ning virtuaalse Mardilaada puhul mõisa käsitöökambri väljapanek.

Corelli Music ja Opera Veto lühiooper “Pimpinone!”

Reedel, 23. oktoobril kl 19 toimub Anija mõisa härrastemaja saalis esimene kontsert pärast restaureerimist. Corelli Music ja Opera Veto toovad koostöös lavale G. Ph. Telemanni (1681 – 1767) koomilise lühiooperi “Pimpinone!”.

See on lugu teenijannast ja tema uuest ülemusest. Klassikaline lugu kavalast ja ambitsioonikast alluvast ning heasoovlikust, aga kergeusklikust rikkurist. Nad saavad kokku võrdväärsete, kuid erinevate lootustega, ometi lõpetab üks õnneliku ja võiduka ning teine pettunu ja allaheitlikuna. Kummal on õigus? Kumb võitis? Kumb tegi kummale liiga?”

Nagu helilooja eluajal oli tavaks, ei mängitud koomilist ooperit eraldi teosena, vaid kolm „Pimpinone“ intermezzot pandi kontsertide kavasse vaheldumisi muude heliloojate loominguga. Nõnda on ka selle kontserdi ettekanne barokiaja muusikasalongi vaimus vaheldumisi A. Corelli jt helitöödega.

Esinejad:
Pimpinone – Atlan Karp (bariton)
Vespetta – Anneliis Volmer (sopran)
Barokkansambel Corelli Consort ajastu pillidel:
Mail Sildos, Meelis Orgse, Martti Mägi, Villu Vihermäe, Imre Eenma, Imbi Tarum
Lavastaja – Auri Jürna
Lauljate juhendaja – Toomas Kaldaru

Kontsert on ühe vaheajaga, kokku 2 tundi. Piletid Piletilevist: https://www.piletilevi.ee/est/piletid/muusika/klassika/pimpinone-hooaja-avakontsert-320306/

Eripakkumine kontserdi külastajatele:

  • Kontserdi päeval ajavahemikul 17:00-18:30 on võimalik külastada sooduspiletiga (5€) mõisa püsinäitust “Mõisa aja lugu” (piletimüük kuni 18:00). Piletid ja tasumine kohapeal.
  • Kuna Mõisakohwik mahutab vaid piiratud arv inimesi, palume väga kontserdi vaheajaks ette tellida Mõisakohwiku gurmeelaud hubases salongis, mis tagab distantsi, säästab järjekorrast ja kohapealsest arveldamisest.  Pakkumine sisaldab: värviline kiluleib hernepüreega, pistaatsia-toorjuustu tordike, kohv/tee, maitsevesi. Hind 7€/majaveiniga 11€. Ettetellimine aadressil ylle@innamorata.ee.

Helirännak maagiliste gongihelidega

Helirännak- lamamiskontsert gongide ja helikausside meditatiivse muusikaga on positiivne ja tervendav elamus.

Võtke ka kaasa lamamisalus ja pleed, et oleks mõnus pikutadades helisid nautida.

Margus Vaheri jõulukontsert Alavere rahvamajas

Neljapäeval, 10. detsembril kell 19 on võimalus nautida Margus Vaheri akustilist jõulukontserti Alavere Rahvamajas. Kitarril saadab Peeter Põder ning kõlavad ka Urmas Alendri laulud. Margus Vaher on lauluvõistluse “Kaks takti ette” 2007. aasta võitja ja Eurolaul 2008 finalist. Muusiku Margus Vaheri sulest ilmus oktoobris 2020 juba kolmas raamat “Aga miks mehed sellised on”.
Piletite eelmüük Piletilevis ja Alavere Rahvamajas (k.a tund enne kontserdi algust). Täiskasvanu 15 €, õpilane, õpetaja, tudeng, pensionär, erivajadustega klient ja tema saatja 13 €. Lastele vanuses 7a (k.a) on sissepääs tasuta, kui istuvad saatja süles

Artur Rinne 110

Meeleolukas kontsert armastatud laulja Artur Rinne 110. sünniaastapäeva tähistamiseks. Laulja oli oma eluajal ka Kehra lavadel sage külaline.

Artur Rinne repertuaarist valitud laule esitab Kehra kooli vilistlane Villu Saarum Raasikult ja teda saadab klassivend Kalev Laagriküll Kuusalu vallast.  Vahepaladeks loeb Enn Kirsman Kuusalust maestro mälestusi.

Kontsert “Artur Rinne 110”

Artur Rinne laule laulab Villu Saarum, teda saadab Kalev Laagriküll ning maestro meenutusi loeb Enn Kirsman.

Jõulukontsert- Frank Sinatra lauludel

20. detsember kell 14.00
Jõulukontsert Aegviidu Rahvamajas

FRANK SINATRA LAULUD

Laval on Lauri Liiv(vokaal) ja Olav Ehala(klahv).

Kontserdi pikkus 1 tund ja 15 minutit.