Koguperepäev etendusega “Kessu ja Tripp”

8. mail toimub Anija mõisa pargis emadepäevale pühendatud perepäev koos etendusega “Kessu ja Tripp”.

Kessu on tavaline pikemat kasvu lühike plikatirts, kes kunagi midagi meeles ei pea, aga kõike väga hästi mäletab. Tripp on punase-valgevöödilise tuttmütsi ning võimatult keerdus ninaga sussides kloun. Tripp on Kessu ustav sõber ja igapäevane mängukaaslane. Kessule ja Tripile meeldib igasuguseid asju välja mõelda. Nende meelest ei ole üldse huvitav, kui kõik on nii, nagu on. Seekord seiklevad Kessu ja Tripp šokolaadilaos, lendavad helikopteriga, meisterdavad söögitegemise aparaati ja mängivad poodi.

Etenduse “Kessu ja Tripp” on Robert Vaidlo samanimelise raamatu ainetel lavale seadnud Eeva Savolainen ja Kristiine Truu. Kogupereetendus kestab 35 minutit.

Üritus on eelregistreerimisega ning toimub ainult kuiva ilmaga. Avatud on ka väike kohvik. Hind 7€.

Anna oma osalemisest teada anijamois@gmail.com või telefonil 55530038.

Lasteetendus “Lumeeit” Voose Rahvamajas

Kehra Nukk esitab muinasjutu ülekohtust, laiskusest ja töökusest. Õnneks saab töökus küllusliku palga ning laiskus ei saa midagi.

Pilet 2 eurot, külla tuleb ka jõuluvana. Kanname siseruumides maski.

Piibe Teatri etendus “K. E. von Baer lõpetamata uurimus”

“K. E. von Baeri lõpetamata uurimus”
Autor ja lavastaja Arlet Palmiste
Osades: Toomas Suumann (Rakvere Teater) ja Erik Ruus

Arlet Palmiste näidend „K.E von Baeri lõpetamata uurimus“ jutustab loo Eestimaa pinnalt võrsunud kuulsaima teadlase Karl Ernst von Baerist, kes sündis 1792.a Piibe mõisas ja kelle suurimaks saavutuseks teadusmaailmas oli imetajate munaraku avastamine.
Oma ülikooli lõputööna kirjutas ta uurimuse „Eestlaste endeemilisest aigustest“, mis annab lisaks põhjalikule ülevaatele 200 aasta tagusest eestlaste elukorraldusest ja ka Baeri suhtumisest maarahvasse.
Kuigi hilisemal ajal oleme hakanud Baeri pidama Eesti teadlaseks, siis oma elu ajal ta pigem põlgas ja naeruvääristas eestlasi.

Käesoleva näidendi sündmustik saab alguse, kui Baer on elu lõpuaastatel taas Tartusse elama kolinud ja kohtub Tartu Ülikooli rektoriga, kelleks oli tollal parun Artur von Oettingen. Rektor küsib retooriliselt, et kas aastatega on Baeri arvamus eestlastest muutunud ja kas ta kirjutaks midagi teisti, kui peaks neist nüüd taas uurimuse tegema. Teadlasena otsustab Baer selle selgeks teha ja kutsub enda teenistusse talumees Jaani. Järgnevad lõbusad vestlused maailmakuulsa teadlase ja lihtsa talumehe vahel. Kumma tarkus on suurem?

Näidendis põrkuvad kaks väga erinevat maailma, mis ettevaatlikult ja üllatavalt siiski teineteisele lähenevad ja see tekitab mõlemalt poolt lõbusat äratundmist. Ühtlasi annab näidend läbi Baeri meenutuste ülevaate tema teaduslikust tegevusest ja eluteest.

Lisainformatsioon:
www.piibeteater.ee

Lisaetendus “Kui Anija mehed Tallinnas käisid”

Anija mõisa ait-sündmuskeskuses mängitav “Kui Anija mehed Tallinnas käisid” on võlunud paljud südamed.
Ja juhtus nii, et piletid müüdi kiirelt läbi ja kõigile soovijatele ei jagunud.

Meil on hea meel teada anda, et müügile on tulnud piletid lisaetendustele, mis toimuvad 28., 29. septembril ja 1. oktoobril algusega kl 19.

Piletid on müügil Piletilevis, kohapeal ei müüda: https://www.piletilevi.ee/est/piletid/teater/kui-anija-mehed-tallinnas-kaisid-71753/

Arlet Palmiste dramatiseering on autoritruu näidend Vilde romaanist, mis jutustab armastusloo, kus eneseuhkus, enesekesksus ja eneseohverdus saavad täiesti uue tähenduse. Kuigi olustikuline igapäevaelu kirjeldab Tallinna erinevate rahvakihtide suhteid, kus põlist maarahvast ei tahetud sugugi ligi lasta sakste pärusmaaks olnud käsitöötsunftidele, võiks see ajatu armastuslugu juhtuda ka tänapäeval.

2013.a mängiti Anijal lavastust „Tokerjad“, mis küll põhineb samal romaanil, kuid nagu lavastaja Eva Klemets on kirjutanud, siis põhines „Tokerjad“ peamiselt Vilde teisel romaanil „Mahtra sõda“ ja 1856.a veristel sündmustel kui talurahvaseadus vastu võeti.
Vilde Anija – romaani kasutati „Tokerjates“ väga vähe ja romaani peamine tegevusliin jäi üldse kasutamata. „Tokerjad“ oli ikkagi lugu talurahvarahutustest.

Lavastaja Jaanus Nuutre
Näitlejad: Mihkel Tikerpalu, Liis Haab, Siret Tuula
Heidi Pähn, Inge Kaseleht, Jane Lauter, Kristjan Arunurm, Margus Illi-Illik, Riho Antsmäe, Tauri Põlda, Vane Üksküla.

Tükk on kahes vaatuses, avatud on Anija mõisakohwik InnAmorata. Võimalik on laud ette tellida, et vältida järjekorras seismist! Soovi korral helistada numbrile 5138611.

Tund enne etendust on võimalus osaleda Anija mõisa ekskursioonil (ca 40 min, hind 8€/in). Anna oma soovist teada anijamois@gmail.com

Kui Anija mehed Tallinnas käisid

Ajalooline draama Eesti mehe enesekesksusest ja läbipõlemisest.

23./26./27./28./30. augustil kell 19.00

Lavastaja Jaanus Nuutre

Mängivad: Mihkel Tikerpalu, Liis Haab, Siret Tuula ja harrastusnäitlejad.

1 h enne etendust võimalus lisatasu (8 EUR) eest osaleda Anija mõisa ekskursioonil (ca 40 min). Registreerimine anijamois@gmail.com

Kehra 4. Paberipäev

Paberipäev on Kehra muuseumis ja selle ees Jaama tänaval. Päeva juhib Anija Eit.

Alustame perede rongkäiguga Müramäelt.  Kohale jõudnutele esinevad Heli laulustuudio lapsed.

Tartu kõrgema kunstikooli Pallas professor Kunstnik Anne Rudanovski kõneleb oma maailmarännakutest ja paberi valmistamise erinevatest praktikatest maailmas.

Töötubades saab õppida midagi uut, mida paberist ajaviiteks või vajadusel teha saab.

Esineb Kehra Nukk. Kehra kooli õpilaste paberist valmistatud rõivaste moedemonstratsioon.

Marianne Põld Raasikult esineb koos papagoidega.

Süüa pakub kohvik Rong.

Komöödiateatri etendus “Kutse juubeliks”.

16. oktoobril kell 19 Kehra Rahvamajas Komöödiateatri uus lavastus “Kutse juubeliks”. Esineb Pille Pürg.
Pille Pürg on meie vaatajaid üllatanud juba aastaid oma vaimustavate paroodianumbritega. Seekord on etenduses „Kutse juubeliks!“ lavale tulemas 10 Eesti prominenti. Pille valmistub juba aegsasti oma peoks ja see kõik algab otse vaatajate pilgu all. Keda kutsuda Eesti kuulsustest, kui lauas on vaid viimased vabad kohad jäänud? See on keeruline ülesanne ja vajab teatripubliku abi! Pille avab nii mõnegi külje ka endast ja räägib, milline ta juubel välja peaks nägema, kes sinna peaks tulema ja keda ta iialgi sinna ei kutsuks – olgu kingitus ümbrikus kui suur tahes. See etendus värskendab nii keha kui vaimu! Pange oma naeruhääled valmis!

EDASI LÜKATUD, KUUPÄEV TÄPSUSTAMISEL! Vana Baskini Teatri etendus “Unerohi”.

 

EDASI LÜKATUD, KUUPÄEV TÄPSUSTAMISEL!

 

Laupäeval, 21. märtsil kell 19 toimub Kehra Rahvamajas Vana Baskini Teatri etendus “Unerohi”.
Prantsuse komöödia- ja vodevillimeister Claude Magnier kirjutas oma esimese professionaalsele teatrile mõeldud komöödia “Härra Masure” (Monsieur Masure) juba 1956. aastal. Pea kolmkümmend aastat hiljem tõi Eino Baskin selle Vanalinnastuudios välja pealkirja all „UNEROHI“. Lavastus kujunes teatri üheks kõige suurema publikumenuga komöödiaks. Mängisid toona näitlejad Roman Baskin, Ülle Kaljuste ja Vello Janson.
Nüüd, kolmkümmend viis aastat hiljem, tähistab Vana Baskini Teater selle suurepärase situatsioonikomöödia taas lavale toomisega oma 15. sünnipäeva, tehes lugupidava kummarduse teatri loojale Eino Baskinile.
Jacqueline on noor naine, kes on oma sõbra poolt hüljatud ja mehe poolt tähelepanuta jäetud. Ta võtab suurema koguse unerohtu, et mingilgi määral välja puhata. Majja siseneb autoga teele jäänud Claude, et helistada abi saamiseks. Januga joob ta tühjaks klaasi unerohuga, mille leiab laualt. Selle tulemusena uinuvad kaks inimest ühes voodis, teadmata teineteise olemasolust. Koju saabub Jacqueline’i abikaasa Robert…
Autor Claude Magnier
Tõlkija Linnar Priimägi
Lavastaja Eero Spriit
Kunstnik Jaak Vaus
Mängivad Meelis Põdersoo (VAT Teater), Hanna Allsaar, Jaanus Nuutre

Kohapeal puhvet.

Jõuluetendus “Jõulumemme käpikud”

Kehra Nukk esitab etenduse “Jõulumemme käpikud” 17.12.19 kell 11.00 Alavere Rahvamajas.

Etendus “Kadunud Kuningas”

Uhke kuningas on liiga edev, et päriselu näha. Pääsemine laevaõnnetusest toob ta uuesti kahe jalaga maa peale. Kas lugu lõppeb ka õnnelikult.