“Maal elamise päev 2022”.

Laupäeval, 24. septembril ajavahemikus 11.00 – 16.00 toimub üleeestiline suursündmus “Maal elamise päev” ( www.maalelamisepaev.ee ).
Antud sündmuse raames on suurepärane võimalus tutvustada nii potensiaalsetele valla uutele kui ka praegustele elanikele Anija valla avalikke teenuseid (lasteaiad, koolid, vallavalitsus, rahvamajad, tervise-ja spordikeskus, sotsiaalkeskus) ja ettevõtteid, kes meie vallas tegutsevad – millised on vabad töökohad meie vallas, vabaaja veetmise võimalused jms. Kinnisvaraeksperdid saavad tutvustada kõigile huvilistele elamispinna soetamisvõimalusi Anija vallas.
Üritus toimub Kehra staadionil.
Võimalus on oma asutust ka ise tutvustada. Kui soovite kasutada seda võimalust, siis andke palun teada, mis ajal olete sellel päeval avatud. Saatke palun ka oma asutusest lühike kirjedus ja foto.
Maal elamise päev – see on suurepärane võimalus tutvustada Anija valla teenuseid nii uutele kui ka preagustele valla elanikele!
Registreerige oma asutus hiljemalt 6. septembriks e-posti aadressil mart.jurisalu@anija.ee, kirjas palun märkida asutuse postiaadress (kes ei osale Kehra staadionil).

Ootame rohket osavõttu!

Võidupüha pärgade asetamine.

Neljapäeval, 23. juunil asetatakse Võidupüha puhul pärjad
Vabadussõja mälestusmärkide juurde:
• 09.00 Kehra jaamahoone mälestustahvel;
• 09.20 Priske mälestussammas;
• 09.40 Lahinguvälja mälestussammas;
• 10.15 Vetla mälestussammas;
• 10.30 Saia mälestussammas

JÄÄB ÄRA! Helirännak/lamamiskontsert gongide ja helikaussidega

Heliteraapia on väga eriline ja tulemuslik viis keha ja meele jõuvarude taastamiseks ning stressiga toimetulekuks. Rännak helides toimib kui vibratsioonimassaaž, meditatsioon ja sügavalt lõõgastav puhkus. Heliteraapia lõdvestab, värskendab aju- ja mõttetööd, rahustab ning taastab närvisüsteemi. Helides mediteerides on inimesel võimalik kõikehõlmavat ühendvälja oma meeles kogeda.
Mediteerides tajume maailma tundlikumalt ja avaramalt. Heliteraapia toimeaine on helisagedus- vibratsioon, mis vabastab kehasse kogunenud pinged, luues sulle selles hetkes anti- stress keskkonna. Helilained ühendavad keha ühtsesse harmoonilisse tervikusse, kus keha muutub kergemaks ja vabamaks ning tunneb ennast lihtsalt hästi. Helisagedused mõjutavad positiivselt nii füüsilist emotsionaalset kui ka vaimset heaolu, korrastades rikkis närvikoode, aktiveerides ja puhastades energiakeskuste ehk tšakrate energiavoogu.
Heliteraapia on abiks erinevate terviseprobleemide korral, nagu ärevus, stress, depressioon, käitumishäired, paanika, hirm, erinevad neuroloogilised probleemid, traumad, liigese- ja lihasvalud, väsimus, unetus, peavalud jpm.
Helidel ja lõhnadel on võime jõuda alateadvuse kõige sügavamatesse kihtidesse äratades loovust, sisemisi jõuressursse, tajusid, enesekindlust ja teadlikkust enda võimetest. Madalad sagedused ühendavad meeles teadvuse, alateadvuse ja ühisteadvuse tasandeid. Helimassaaž aktiveerib meie iseenesest targa keha isetervenemise võime.
Pika kajaga helivõnked mõjutavad keha ühtlaste harmooniliste lainetena, kus üks harmooiline lainepikkus lükkab tööle järgmise. Õrnad helid ei ole juhuslikud, gongide ja helikausside helivõngetes on täiuslik harmoonia.
Heliteraapia on tulemuslik nii ühekordse seansina kui ka teraapiakuurina ning sobib kõigile
Tule mugavas riietuses, heliseanss toimub lamades, peal soe pleed. Soovitav on kaasa võtta oma lamamisalus ja pleed, aga kohapealt leiab ka!
Palume saabudes esitada Covidi vastu vaktsineerimise või haiguse läbipõdemise tõend koos isikut tõendava dokumendiga.”

Juuniküüditamise mälestustseremoonia.

Teisipäeval, 14. juunil kell 18 toimub Kehras Jaama tänaval küüditatute mälestuskivi juures JUUNIKÜÜDITAMISE MÄLESTUSTSEREMOONIA.
Osalevad Naiskodukaitse, Kaitseliidu ja Eesti Memento Liidu Harjumaa ringkonna liikmed.

Lastekaitsepäev Aegviidus

Päev täis tegevust ja lusti!
Traditsioonilised tuttavad tegevused:
Päästeauto (võistlused)
Näomaalingud
Joonistamine asfaltile.
Lisaks uusi üllatusi:
Teeme koos ühise suure küpsisetordi
Kutsume osalema koduküpsetiste võistlusel. (anna oma osalusest teada e-posti teel: angela.mager@ anija.ee)

Sirelilõhnaline Ööbiku Öökohvik

Sirelilõhnaline Ööbiku Öökohvik Anija mõisapargis 3. juunil kl 19.00.

Olete oodatud imekaunisse Anija mõisaparki põlispuude rüppe, kus linnud laulavad ja sirel õitseb!

Seekordsel vestlusõhtul on külas Andrus Kivirähk, kes räägib inimese ja looduse omavahelisest suhtest.

Kuidas suhestub Kivirähk ise loodusega ning mil moel harmoneeruvad sellega publiku küsimused, selgub kohapeal.

Põnevate loodusjuttude vahele mängib kaunist muusikat pärimusmuusik Kulno Malva ning maitsvaid suupisteid pakub Anija Mõisakohwik.

Hind: 20 EUR

Sisaldab Mõisakohwiku suupistelauda:

–           kihisev kuusevõrselimonaad

–           värviline kiluvõileib (auhinnatud originaalretsept)

–           suupiste naadi-karulaugupestoga

–           rabarberikook

 

Piletid müügil Piletilevis. Lisainfo 5553 0038, info@anijamois.ee

Muuseumiöö “Öös on unistusi”

Muuseumiööl on muuseumid kaua lahti, nii ka Kehra muuseum.  Avatud on muuseum hommikust saati, saab tulla vaatama püsinäitusi ja  näitust “Tippmamslite arsenal”.

Kell 18  Kehra Kunstidekooli kontsert

Kell 20 kõneleb kirjanik  Tõnu Õnnepalu, millest unistas Tammsaare, kui sada aastat tagasi Kehra lähedal Kaunissaares oma esimest romaani kirjutas. Tänavu möödub sada aastat “Kõrboja peremehe” esmatrüki ilmumisest.  Tõnu Õnnepalu kirjutas mahuka järelsõna viimasele, 2018 ilmunud väljaandele.

Teeme ära Aegviidu Kõlakoda

Ootame abikäsi Aegviidu Kõlakoja ja Kõlakoja pargi korrastamisele. Peamiselt pargi riisumine, aga ka Kolakoja lava ja ruumide puhastamine. Võta kaasa reha ja veedame koos ühe töise päeva. Kindlasti ei puudu ka talgusupp ja maitsev kringel.

Kogupere volbriseiklus Anija mõisapargis

Volbrilaupäeval on Anija mõisapark laetud kõige maagilisega – kostab trummipõrinat, nõiduslikke hääli, lindude lakkamatut sädistamist ja nakatavat naeru. Ninna torkab tundmatuid lõhnu nina aeg-ajalt vilksatab keegi põõsa tagant, kutsudes sõbralikult endale järgnema. Kes seal toimetab? Tule uuri järele!

 

Programm kestab 1,5 h.

Lisainfo: +372 5553 0038 ja info@anijamois.ee.

Alavere piirkonna kodukohvikute päev ja hoovikirbukas

Armsad sõbrad!

Laupäeval, 4. juunil ootame kõiki Alavere piirkonna kodukohvikute päevale. Ava oma koduvärav ning lase fantaasia lendu, oma koduõuel võib pakkuda kõike.

Info ja registreerimine tel 5234627 või kirjuta voose@anija.ee