Küünlavalguse rännak mõisa härrastemajas

Pühapäeval, 13. detsembril kl 16 oled kutsutud salapärasele mõisakülastusele.

Sel õhtul rändame küünlavalguse ja teejuhi saatel läbi mõisa härrastemaja, saateks katked Juhan Maiste raamatust “Anija mõisa ajalugu. Aadel ja talupoeg”.

Pimedus ja küünlaleek annavad mõisale uue ilme ja tunnetuse – meeled on avali, silm märkab ja kõrv kuuleb seda, mis päevavalguses ja argitoimetustes tähelepanuta jääb. Ühtlasi on see meenutuseks sammuke tagasi möödunud aegadesse, kui elava tule leek oli ainuke viis pimedasse õhtusse valgust saada. Kestus 1,5h, hind 10€/in.

Eelregistreerimine +372 5553 0038, anijamois@gmail.com.

Esimese advendiküünla süütamine

Kutsume esimese advendiküünla süütamisele 29. novembril kl 16 Anija mõisa ait-sündmuskeskuse ette.

Harju-Jaani koguduse õpetaja, Jaan Nuga õnnistusel süütame esimese advendiküünla, Mõisakohwik pakub jõuluteed ja laulavad Heli Laulustuudio lapsed. Võta kaasa latern või küünal ja vii advendituli koju kaasa. Üritus on tasuta!

Kehra linnaväljaku avamine ja I advendi tähistamine.

Pühapäeval, 29. novembril kell 15 toimub Kehra Gümnaasiumi ees Kehra linnaväljaku avamine ja I advendipüha tähistamine.
Advendiküünla süütab Harju-Jaani koguduse õpetaja Jaan Nuga.
Laulab segakoor Hannijöggi!
Olete oodatud!

Jõulupildistamine Anija mõisa ait-sündmuskeskuses

Pühapäeval, 22. novembril kerkib Anija mõisa ait-sündmuskeskusesse armas jõulunurk, kuhu on võimalus pere, kallima või sõpradega pooletunnisele jõuluteemalisele fotosessioonile tulla.
Fotosessioonil valmib valik digitaalseid fotosid, mille saab endale arvutisse laadida ning ise sobivas formaadis ilmutada lasta. Pooletunnise sessiooni hind on 40€.
Pildistamine toimub eelbroneeringute alusel.
Aja broneerimine ja lisainfo railimagiraili@gmail.com või telefonil 504 9555.

Jõulupiltide pildistamine.

14. novembril on jälle võimalus teha vahvaid jõulupilte!
Pilte teeme tervest perest ja kõigist eraldi ka!
Tehtud pilte saad jõulude ajal sõpradele jõulukaardina saata!
Pildistamine toimub eelbroneerimisega. Enda soovist anna julgesti teada- helista telefonil 5344 1663 või kirjuta e – posti aadressil merike.annuk@gmail.com!

Raamatuesitlus: Juhan Maiste “Anija mõisa ajalugu. Aadel ja talupoeg”

Pühapäeval, 1. novembril kl 16 toimub Anija mõisa härrastemajas Juhan Maiste kirjutatud trükisooja “Anija mõisa ajalugu. Aadel ja talupoeg” esitlus.
Rohkete illustratsioonidega täidetud raamat on üks põhjalikumaid Eestis ilmunud mõisaajaloo käsitlusi, mis jutustab nii hoone pikast minevikust kui Anijal toimetanud värvikatest inimestest.
Raamatu on toimetanud Anu Lepp ja Kadri Asmer, kujundanud Peeter Laurits.
424 lehekülge, 320 illustratsiooni, kõva köide. Müügil ainult Anija mõisas hinnaga 40€.
Üritus on tasuta, kõik huvilised on oodatud!

Muuseumiöö “Öös on aega” Anija mõisas

Laupäeval, 29. augustil toimub üle-eestiline muuseumiöö, mis sel korral kannab pealkirja “Öös on aega”.

Sel puhul oleme avatud kl 18-23 ning sissepääs on tasuta.

Muuseumiöö programmi raames kutsume teid rännakule virtin Sirje Jõhvikuga mõisaparki ning vestleme härrastemajas Anija mõisa püsinäituse ühe autoriga muuseumimaastikust ning kuidas vormub ideest kaasahaarav näitus.

18:00 Ajamärgid Anija mõisapargis – jalutuskäik virtin Sirje Jõhvikuga mõisapargi radadel.

19:00 Jututuba: “Näitus ideest teostuseni”. Anija mõisa püsinäituse üks autoritest, Erika Saks, räägib, milline on Eesti muuseumimaastik ja miks ta selliseks on kujunenud. Mis tähtsus on muuseumidel ja sellel, mida me loome? Mis toimub loomeprotsessis ja kuidas vormuvad ekspositsiooni mõtted.

Avatud on vastavatud elamuslik püsinäitus „Mõisa aja lugu”, samuti Mõisakohwik InnAmorata erimenüüga „Ööliblika tants mõisaköögis“.

Kohtumiseni!

„Mina ei oska maalida!“

Miks mitte koos sõpradega maalida!
Olen kogenud, et paljud löövad kartma: „Mina ei oska maalida!“ See on neile varakult selgeks tehtud. Kahjuks. Aga praegu pole maalimisoskusel mitte mingisugust tähtsust – mängime ja lõbutseme värvidega kui sul on sünnipäev tulemas. Või muidu tore olemine sõpradega. Teeme olemise meeldejäävaks!
Korraldan meelahutuslikke maalimisi, kus ühise tegevuse käigus valmib lahedas õhkkonnas maal – kingitus endale või sõbrale, meenutamaks erilist päeva. Tule koos sõprade, pere või kolleegidega. Selline maalimine sobib nii laste sünnipäevadeks kui ka ärikliendile meeskonnakoolituseks.
Maalimine sobib hästi loominguliseks osaks:
* firmaüritusel
* koolitusel
* suvepäeval
* peol
* sünnipäeval
* lapse sünnipäeval
* tüdrukuteõhtul
* pulmas
* jne

Et kuidas seda lõbu oma suvesse saada? Kõige parem – helista mulle: 5175798. Või siis loe rohkem siit: http://evekruuse.ee/meelelahutuslik-maailmakoolitus/

Ajalooliste aedade ja parkide päev

Ajalooliste aedade ja parkide päev

Taime- ja aiasaaduste müük: elulõngad, maasikad, viinapuud, mesi ja meetooted jm

Kell 12:00 tasuta ekskursioon Anija mõisapargis. Virtin Sirje tutvustab tema käe all kasvavaid taimi ja lilli ning räägib pargi kujunemise loo.

Linnuvaatlusretked Anija mõisapargis

Mitu lindu Sina ära tunned? Kas sulestiku või lauluviisi järgi? Kogenud harrastusornitoloog Peep Veedlal on selleks nii teravat silma kui treenitud kõrva ning tal on hea meel seda imelist linnumaailma ka meile tutvustada.

Anija mõisapargis toimuvad Peebu eestvedamisel linnuvaatlusretked 18. ja 20. juunil. Oodatud on kõik linnu- ja loodushuvilised. Jalutuskäik kestab umbes 2 tundi.

Linnuvaatlusretked toimuvad 18.06, kl 20.00 ja 20.06 kl 07.00.

Registreeri end üritusele anijamois@gmail.com või 55530038. Pilet 8 ja 5 EUR

Kogunemine Anija mõisa ait-sündmuskeskuse ees.