Kappide tuulutus

Kevad on käes ning alustame tuulutamisega. Kõik see, mis kodus on üle, tule ja müü, vaheta või anneta 15. aprillil Alavere Rahvamajas teistele🙂
Tühjad kõhud aitab täita BURGERIBUSS🍔🍟

Dokumentaalfilm “Savvusanna sõsarad”

Esimese Eesti dokumentaalfilmina maineka Sundance´i  filmifestivali võistlusprogrammis esilinastunud ja seal maailmakino dokumentaalfilmide võistlusprogrammi parima režissööri preemia võitnud „Savvusanna sõsarad“ on kaasaegne film naistest, kes suitsusauna kaitsvas pimeduses kokku tulevad, oma sügavamaid saladusi jagavad ning kehasse kogunenud häbi ja valu maha pesevad.
Film tutvustab ka Vana-Võromaa suitsusauna kombestikku („savvusanna kombõ“), mis on kantud UNESCO inimkonna vaimse kultuuripärandi esindusnimekirja.
Filmi „Savvusanna sõsarad“ režissöör ja stsenarist on Anna Hints.

Mittesoovitav-12.a

Dokumentaalfilm “Vetelkõndija”

“Vetelkõndija” on film naiseks olemisest, jutustatuna läbi armastatud poetess Kristiina Ehini elu ja loomingu. Tema ausad, ilusad ja valusad jagamised avavad meile, millistest kogemustest on ta pidanud läbi tulema, et kasvada selleks naiseks ja poeediks, kellena me teda täna tunneme. Ükskõik kui muinasjutuline filmi peategelase elu ja isiksus kõrvaltvaatajale paistab,  aimavad vaid vähesed, kuidas ta ise selle muinasjutu enda elus reaalsuseks on loonud. See film puudutab paljude vaatajate südameid. Naised leiavad siit kindlasti rohkelt äratundmist, meestel  aitab see ehk paremini mõista õrnema soo hingeelu.

Filmis on teemasid, mida Kristiina nõustus esmakordselt jagama alles “Vetelkõndija” võtetel.

Koos Kristiinaga on kinolinal ka abikaasa Silver Sepp, ema Ly Seppel-Ehin, õde Eliisa Ehin, ansambel Naised Köögis ja paljud teised.

Kestvus 1h 26min

Helirännak/lamamiskontsert gongide ja helikaussidega

Helirännak gongide ja helikausside müstilise muusikaga maandab pingeid ja lõõgastab sügavalt keha ja vaimu.
Helirännak on samas ka lamamiskontsert ja meditatsioon – helid loovad heaolutunnet, tervendavad ning värskendavad aju- ja mõttetööd.
Meditatsioon on kogemus, kogemine, lõdvestunud mitteteadmine, avali olek ilma kavatsuse, usu ja ootuseta lihtsalt olemine istudes või lamades, arusaamine kõige ümbritseva ühtsusest, see ei nõua eelnevast kogemusest loobumist ega kahtlemist, annab enesekindlust, toob tegudesse selgepilgulisust, hoolimist, mõistmist, ratsionaalsust kulgemine, voolamine, elamus, rahu
Gongide ja helikausside tuhandeid aastaid tuntud ravihelid tervendavad keha ja vaimu. Helidega rännates on võimalik liikuda peenematesse eeterlikesse dimensioonidesse, kus gongitoonide harmoonia loob meelerahu ning rahulik meel ja sügav lõdvestus annavad võimaluse tervenemisele ja positiivsetele muutustele.
Gong on püha pill, mida on iidsetest aegadest kasutatud ühenduse saamiseks maailma terviklikkusega. Gongiteraapia häälestab organismi harmoonilisse olekusse, kus helid loovad just Sinu jaoks anti- stress ruumi.
Registreerimine:
kaiakarjatse@gmail.com
telefon 5536006 (Kaia)
Pilet: 15€
Sõbraga koos: 25€
Heliseanss toimub pikutades, peal soe pleed. Võta kaasa ka lamamisalus, pleed ja pudel vett. Oled oodatud tervenema müstiliste helide võlujõus!

Naistepäeva teehommik Alavere Rahvamajas

Naistepäeva teehommikule tuleb seekord külla meie oma piirkonna ettevõte.

MLJ Haljastus pakub teenusena erinevaid haljastustöid nii koduaiakaunistamiseks, hauaplatsidele kui avalikku ruumi. Rohkel infot ja kontakti leiad siit: https://mljhaljastus.ee/.

Sündmus on kõigile tasuta.

Koguperefilm “Kaka, kevad ja teised”

“Karneval ja kartulisalat” ja “Tont ja Facebook” ainetel valminud film räägib igatsusest, sõprusest, armastusest, perekonnast ja hirmudest, millel on sageli suured silmad. Kummaliste tegelaste seiklused on vürtsitatud Kivirähkile iseloomuliku sooja ja julge huumoriga, kududes vaimukalt kokku lastele omase piiritu fantaasia ja moodsa maailma eluolu. Film pakub emotsioone, põnevust ja tibake ka närvikõdi nii väikestele kui suurtele vaatajatele.

Kestvus 1h 10 min

Uus mängufilm “Taevatrepp”

Uus mängufilm “Taevatrepp” on lugu ajast ja muusikast, sõprusest ning armastusest ja surmast, elust tänapäeval ja 70ndate lapsepõlves. Lugu saab alguse, kui oma viimsel hingetõmbel usaldab kunstnikust sõber filmi peategelasele Uule saladuse, kuidas käia minevikus. Uu on insener ja imedesse ei usu, aga trikk toimib. Minevikus on mõnus, igavene suvi, pikad juuksed, tüdrukud ja Jenkki näts. Tema päriselus on sügis, sõbrad on kibestunud, tüdrukud abielus ja isa raskelt haige. Kõige lõpuks peab Uu siiski otsustama, millises ajas oma elu edasi elada – mineviku suves või oleviku sügises. MIttesoovitav alla 12. a.

Ajarändajast Uud kehastab täiskasvanuna Mait Malmsten ning noorena Timotheus Sammul. Teistes rollides teevad kaasa Raivo Trass (sõber Georg), Ivo Uukkivi (noor Georg), Rita Raave (Georgi abikaasa Ruth), Harriet Toompere (Uu abikaasa Tiuks), Tõnu Oja ja Kaarel Pogga (Uu sugulane Paul), Kersti Heinloo ja Lena Barbara Luhse (Pauli pruut Ülle), Kaie Mihkelson (Uu ema), Voldemar Kuslap (Uu isa), Külli Teetamm (noore Uu ema), Hannes Hermaküla (noore Uu isa), Taavi Teplenkov ja Rasmus Ermel (Uu sõber Doktor) jt.

Tantsuõhtu ansambliga SigaRillo

Ootame kõiki tantsima 10. märtil kell 20 Alavere Rahvamajja. Muusikat teeb ansambel SigaRillo, Riietu seekord sädelevalt, on ju naistekuu. Laudade bronerimine tel 523 4627

Laua katab igaüks ise.

Laana Riga maalide näitus Alavere ja Voose Rahvamajas

Kunstnik Laana Riga.on sündinud 1951.a, kunsti armastanud juba varajasest noorusest saadik, juba koolis käies olid enamus tema vihikukaaned ja vabad lehed täis joonistatud. Esimene töökohtki oli maalimisega seotud, nimelt maalis rahvariietes puunukke, on illustreerinud lasteraamatud ‘Muinasjutt Mailinnust’ ja ‘Kapsapea’.

Laana alustas õlivärvidega maalimist 6 aastat tagasi ja möödunud suvel toimus tema esimene näitus Rakveres. Sügisel avanes võimalus näidata maale kallis kodukohas Sakus.ja nüüd näeb aprilli lõpuni maale Alavere ja Voose Rahvamajades.

Sõbrapäeva kohvikklubi

Alavere Rahvamaja ootab sõbrapäeva kohvikklubisse kõiki oma sõpru. Külas volikogu esimees Jaanus Kalev. Kaetud tee-ja kohvilaud. Tasuta