Noortekomöödia “Öölapsed””

Kolmapäeval, 3. novembril kell 12 ja kell 19 näitame Alavere Rahvamajas uut Eesti noortekomöödiat “Öölapsed”.
Noortekomöödia “Öölapsed” räägib kolmest õest, kes on jõudnud oma elus murdepunktini. Äsja gümnaasiumi lõpetanud Liis (Grete Konksi) avastab, et planeeritud tulevik poiss-sõbraga ei olegi nii kindel. Vanem õde Karin (Piret Krumm) on esimene pesast lahkunud pääsuke, kes püüab toime tulla tänapäeva seksistlikus ärikeskkonnas. Õdedest noorim, teismeline Jane (Alice Siil) püüab vastu hakata peoloomast sõbranna survele olla keegi, kes ta tegelikult ei ole. Ühe saatusliku öö jooksul paljastuvad saladused ja tunded, mida ükski õdedest endale varem tunnistada pole tahtnud. Keelatud alla 12.a!
Üritusel kontrollime COVID – 19 tervisetõendit alates 18. eluaastast.

JÕULUÕHTU TÄHED – Lauri Liiv ja Olav Ehala

JÕULUÕHTU TÄHED – Lauri Liiv ja Olav Ehala Alavere Rahvamajas, esmaspäeval, 13. detsembril kell 19. Pilet 17/15 eurot saadaval Piletilevist ja enne kontserti kohapeal.

“Jõuluõhtu tähed” on kontsert, kus kõlavad tuntud jõululaulud ja muud sellesse aasta ilusaimasse aega sobivad laulud nii eesti -kui ka maailmamuusika kullafondist. Laval on kaks armastatud artisti, näitlev laulja Lauri Liiv (vokaal) ning maestro Olav Ehala (klaver), mistõttu kuuleb kindlasti laule ka vanameister Ehala enda sulest.

Pilet osta siit: https://www.piletilevi.ee/est/piletid/muusika/jouluohtu-tahed-lauri-liiv-ja-olav-ehala-341477/ 

Ketlin Karpi maalinäitus “Aastaajad” Alavere Rahvamajas

 

Alavere Rahvamajas on alates 11. oktoobrist kuni 16. detsembrini avatud näitus “Aastaajad”. Kunstnikuga on võimalik kohtuda laupäeval, 23. oktoobril kell 13

Kunstnik Ketlin Karp on hariduselt füüsik ja oma igapäevatöös alates 2000. aastast töötab IT valdkonnas, kuid lapsena on ta õppinud Tallinna Lastekunstikoolis, täiendanud oma maalimise oskusi Viimsi Kunstikoolis Tõnis Soop ja Tallinna Rahvaülikoolis Zair Zeilanov juhendamisel.

Maalimisega tegelemine on omamoodi nii kontrast, täiendus kui ka vaheldus IT valdkonnale.

Näitus “Aastaajad” on esimene kord loomingut näitusel tutvustada.

Looduse ilu ja harmoonia hetked või kogetud emotsioonid on Ketlini maalide inspiratsiooniks.

Näitusel kujutatud maalid on valminud erinevatel aastaaegadel ja aastatel. Lisainfot Ketlini maaliloomingu kohta leiab http://ketlin.edicypages.com/

 

Näitering Mürkapõka etendus “Lööv, aga lühike”

Ettearvamatu sündmustekäiguga eesti filmiklassikal põhinev komöödia, Ajad on muutunud,aga endiselt otsime vastuseid küsimusele, kes on inimene ja kes on loodud saatana poolt? Kas vabad mehed on ketserid või vabakutseliselt andekad? Kus on sanatoorium ja kuhu on peidetud majapidamisraha?  Lavastaja Aira Jõõts

Uus Eesti film “Sandra saab tööd”

Alavere Rahvamajas, kolmapäeval, 13. oktoobril kell 11 ja kell 19 uus Eesti mängufilm “Sandra saab tööd”. Pilet 5 ja 3,50 eurot.
Füüsikadoktor Sandra Mets (Mari Abel) kaotab ootamatult töö. Uue töökoha leidmine tundub esmaspilgul lihtne, kuid kujuneb hoopis tragikoomiliseks katsumuseks. Lõputud tööintervjuud viivad endise teadlase kokku kõikvõimalike olukordade ja uute persoonidega, alates groteskse väikeettevõtja valvsa pilgu all testimisest kuni uljaste start-up juhtidega plankimiseni. Muidu taiplik Sandra avastab ennast silmakirjalikust ja mingile kummalisele võimule pretendeerivast maailmast. Nii peab peategelane kohanduma uute situatsioonide ja tutvustega, kuid õhku jääb küsimus, kuidas selles kõiges iseendaks jääda. Filmi pikkus 96min.

Mälutreening eakatele

Tule ja terita mälu koos meiega.

Kose näiteselts Kikerdis etendus “Aastavahetus Casablancas”

Vana-aasta õhtu, 80 meetrine kaubalaev “Maria” seisab lahtisel reidil. Taamal paistab Casablanca sadam tuledes. Kõik on rahulik, taevas selge, tähed säravad ja ainult kuu on imelikku värvi. Aga “Maria” kaptenil on süda raske ja hingvaevas. Mis mure vaevab kaptenit ja mis juhtub Casablanca reidil, saad teada kui tuled etendust vaatama.

Pilet 5 eurot

Mängufilm “Vee peal” Alavere Rahvamajas

Kolmapäeval, 29. septembril kell 19 Alavere Rahvamajas uus Eesti mängufilm VEE PEAL.
NB!! Üritusel kontrollime COVID-19 tervisetõendit alates 18. eluaastast.
Olavi Ruitlase samanimelise romaanil põhinev Peeter Simmi lavastatud film on terava huumoriga vürtsitatud pilk varateismelise poisi ellu, taustaks kaheksakümnendate alguse Võru kurbnaljakas õhkkond, kus “lapsepõlve lõpu” katsumuste eest pole põgeneda mujale kui Tamula järvele kala püüdma. Koomilise ja seiklusliku pealispinna alla on peidetud natuke julmavõitugi lugu, kus tulevad eredalt esile inimeste põhivajadused mõistmise, hoolivuse, inimlikkuse ja armastuse järele.
Kestus: 1h 46m

 

Alavere perepäev

Oled oodatud Alavere perepäevale pühapäeval, 29. augustil kell 11-15. Kell 11 avame pidulikult Alavere renoveeritud Alavere Põhikooli ning seejärel toimuvad erinevad spordivõistlused koolimaja staadionil. Avatud laat ja kirbukas, kohapeal toitlustaja . Lastele näomaalingud, ponisõit ja batuut. Üllatusesinejad kell 13.30 ja 14.30.

Laadale registreerimiseks helista tel: 523 4627 või 5661 8026. Jälgi sündmusega seotud infot Alavere FB lehelt: https://www.facebook.com/alaverekyla

 

Mängufilm “Kratt”

Lapsed viiakse maale vanaema juurde kogema sellist lapsepõlve, nagu vanasti oli ja neilt võetakse ära nutitelefonid.
Üsna varsti avastavad lapsed viisi, kuidas keeruline elu maal, mis on täis tööd ja muud tüütut, enda jaoks lihtsamaks teha… lapsed meisterdavad krati.