Särasilma Romuring

Särasilma Romurallil saab metalli raginat ja möllu

 Romuralli on äge viis  saata vana auto auväärselt viimsele teekonnale. Kui sul on just mõni selline kuuri taga vanarauda saatmist ootamas, siis on sinu koht Särasilma Romurallil.

Mis on Särasilma romurallil teistmoodi?
Paljud romuringi korraldajad Eestis kasutavad ringiloendust, kus võistleja peab läbi sõitma võimalikult palju ringe. Särasilma Romuring Eestis esimene romuring kus on taaskasutusele võetud romuringi ajaloolised reeglid mis on oma alguse saanud USAst.

Võistluse käigus on kohustuslik saavutada kontakt teise autoga iga kahe minuti jooksul – et keegi ei saaks niisama lihtsalt kõrvale hiilida. Võitja on viimane auto kes suudab saavutada kontakti teise autoga. See aspekt annabki pealtvaatajale seda, mida  nad tegelikult näha soovivad– korraliku metalli raginat ja möllu!

Raja suurust reguleeritakse jooksvalt, see määratakse võistlema jäänud autode hulga järgi. Kui näiteks alustab  60 autot, aga mingil hetkel on autosid alles 20, siis tõmmatakse rada poole väiksemaks – et kiirused liiga suureks ei kasvaks.

Võitjat tunnustatakse

Särasilma Romurallist tehakse täispikk video, kus edukamad sõitjad märgitakse ära nimeliselt ja esikolmikusse tulnutega tehakse intervjuud. Kolm esimest kohta saavad karikad ja auhinnad ning eriauhinnad saavad eriliselt silma paistvad võistlejad (parim showmeister, esimene langenu jne).

Sõitjad peavad kohal olema kell kaheksa, siis toimub võistlusautodele tehniline kontroll.
Kohapeal on valves meditsiini-brigaad. Samuti Raasiku vabatahtlikud päästjad, kes aitavad tagada tuleohutust ja võistluse ühe 30 minutilise remondipausi ajal näeb nende demoesinemist.

Et lastel igav ei hakkaks, saavad nad oma meelt lahutada batuudil.

Publiku jaoks kommenteerib võistluse põnevat käiku Ronaldo Sildnik.

Toitlustaja on Fizuli.

Võistlus toimub Harjumaal, Raasiku vallas, Kiviloo külas. Kui Google mapsi sisestada Särasilma romuring, siis jõuate kindlasti kohale. Pleki ragistamiseni!