Juuniküüditamise mälestustseremoonia.

Teisipäeval, 14. juunil kell 18 toimub Kehras Jaama tänaval küüditatute mälestuskivi juures JUUNIKÜÜDITAMISE MÄLESTUSTSEREMOONIA.
Osalevad Naiskodukaitse, Kaitseliidu ja Eesti Memento Liidu Harjumaa ringkonna liikmed.

JALUTUSKÄIK Kehras “Jalutame Põrgupõhjas”.

Laupäeval, 23. aprillil kell 11 JALUTUSKÄIK Kehras „Jalutame Põrgupõhjas“. Algus Kehra Rahvamaja ees. Jalutuskäiku juhatab Anne Oruaas.
Registreerimine telefonil 53402876 Anne

Märtsiküüditamise mälestustseremoonia.

Reedel, 25. märtsil kell 10.30 Kehras Jaama tänaval mälestuskivi juures toimub MÄRTSIKÜÜDITAMISE MÄLESTUSTSEREMOONIA.
Osalevad Naiskodukaitse, Kaitseliidu ja Eesti Memento Liidu Harjumaa ringkonna liikmed.

JALUTUSKÄIK KEHRAS “Kehra vaatamisväärsused”.

Laupäeval, 26. märtsil kell 11 JALUTUSKÄIK KEHRAS „Kehra vaatamisväärsused“. Algus Kehra Rahvamaja ees. Jalutuskäiku juhatab Anne Oruaas.
Registreerimine telefonil 53402876 Anne

Kehra Muuseumi filmiõhtu

Mõned asjad maailmas on nii uskumatud, et lihtsam on neid mitte uskuda! Kui vanasti võis osta külmkapi, kohvimasina või televiisori kogu eluks, siis tänapäeval tehtud asjad ongi mõeldud kestma vaid lühikest aega. Selle sümboliks, ent mitte ainsaks, on vanamoodne lambipirn, mille õrn hõõgniit kuumusega puruneb. Selgub, et tegu on tootjate vandenõuga tarbijate vastu? Kõik selleks, et maailm rohkem tarbiks!

Filmile vanusepiirangut ei ole.

 

Kehra Muuseumi filmiõhtu

 

Film “Sulle särki õmblevad käed”

Bangladeshis on umbes 4000 tekstiilivabrikut ning 4 miljonit tekstiilivabriku töötajat, 80% neist on naised. Enamik vabrikuid paikneb pealinnas Dhakas. Paljude vabrikute lõpptoodang ehib rikaste riikide poelette. Neid riideid ostes ei mõtle me sellele, kes on need teinud, millises oludes töötatakse ning milline on sellise rõivatööstuse eetiline pool.
Austerlase T. Haunschmidi 2013.a. dokumentaalfilm tutvustab noore tekstiilitöötaja Sabina töö- ja elukeskkonda ning näitab, kuidas Dhaka tekstiilitöötajad oma tööga seotud probleeme lahendavad ning milliseid meetodeid nad selleks kasutavad.
Eksperdid on Fashion Revolution Eesti tiimijuht Anet Adamson ja  Türil tegutseva kodumaise lasterõivatootmise Pilveke (pilvekest.com) turundusjuht Ele Metsalu

NB! SÜNDMUS EDASI LÜKATUD! Kehra muuseumi filmiklubi. 1. film “Lauake, kata end!”

NB! SÜNDMUS EDASI LÜKATUD! UUS KUUPÄEV 10. NOVEMBER KELL 18.30!
“Lauake, kata end” (inglise keeles „Just Eat It. A Food Waste Story”)  on 2014. aasta Kanada dokumentaalfilm,  lugu meie igapäevasest toidutarbimisest. Filmi autorid Jen Rustemeyer ja Grant Baldwin sukelduvad toiduraiskamise probleemi ja jälgivad, mis juhtub toiduga teel talust pere külmkappi.
Jõudnud tõdemusele, et igal aastal läheb Põhja-Ameerikas miljardite dollarite väärtuses head toitu raisku, otsustavad nad pool aastat süüa ainult seda, mis on välja praagitud või ära visatud. Nende avastused on jahmatavad.
Filmile järgneb arutelu toiduraiskamise teemal, mida juhib Tallinna Ülikooli keskkonnaajaloo professor Ulrike Plath.

Kohtumine Kehra kooli vilistlase Eve Korgiga. Raamatuesitlus

Kehra kooli vilistlane ja kirjastuse Karrup juht Eve Kork tutvustab uut raamatut “Preili Berta Itaalia-reis” (2021)

Eve ema, Kehra kooli legendaarne matemaatikaõpetaja Leida Kork leidis oma sugulase Berta Tederi 1935. aasta Euroopa reisi päeviku. Selle päeviku alusel on koostatud mitmekülgselt illustreeritud raamat, mis varustatud lisade ja kommentaaridega.

Eve Kork tutvustab raamatu saamislugu ja näitab sinna juurde rikkalikku pildiprogrammi.

Kohapeal on raamat müügis soodushinnaga 17 eurot

Küsib Rein Laumets Kehra külast

Varakevadel koroonapiirangute ajal ilmus kirjastuselt Varrak raamat “Tähelepanu! Mnemoturniir. 1000 küsimust ja vastust aastatest 1968–2020. Küsib Rein Laumets”

Raamatu tutvustus ja kohtumine Kehra külas elava Rein Laumetsaga. Vestlust juhib tuntud mälumängija Tenno Sivadi.

Võimalik osta raamat soodsa hinnaga ja saada autori pühendus.

Noorte lauljate suvine kontsert.

Laupäeval, 3. juulil toimub Kehra Muuseumis Noorte lauljate suvine kontsert. Esinevad Heli Laulustuudio lauljad. Klaveril saadab Heli Karu.
Üritus toimub Kehra Päev 2021 raames.