Festival “Kino maale”. Filmiprogramm “Eesti joonisfilmi ja nukufilmi värsked animapärlid”.

FestivalKino

Algusaeg:

K, 14.10.2020 19:00

Lõpuaeg:

K, 14.10.2020 20:00

Asukoht:

Kehra rahvamaja

Korraldaja:

Pilet:

Tasuta.

Vaata Facebookis

Kolmapäeval, 14. oktoobril kell 19 toimub Kehra Rahvamajas filmifestivali “Kino maale” raames filmiprogramm “Eesti joonisfilmi ja nukufilmi värsked animapärlid”.
Programm on mõeldud täiskasvanutele, kuid sobib ka vaatamiseks noortele, alates vanusest 16+
Programm “Nukufilmi animapärlid täiskasvanutele” koosneb 6-st Nukufilmi animapärlist, mis on valminud ajavahemikul 2009-2017. Programm, mis kestab ca 65 minutit, sisaldab Nukufilmiga koostööd tegevatest Eesti animaatorite töödest. Märksõnadeks on “masin vs inimene”, “eksistentsialismi essents futristlikus kastmes”, “piiratus vs fantaasia” ja tubli annus sürrealismi, mis on Eesti animatsioonile kohane, kuid seda alati nauditavas ja harivas doseeringus. Programmi esitleb Nukufilm OÜ.

“Maria ja 7 pöialpoissi”, režissöör Riho Unt, pikkus ca 15, ümarnukk animatsioon, Nukufilm, 2017
Sünopsis: oma elu kloostrimüüride vahel mööda saatnud vana ja väärikas nunn Maria on otsustanud täita noorpõlveunistuse. Ainsaks takistuseks tema teel on aga katkendlik, peaaegu olematu mälu. Maria kardab, et tema unelmate soov võib osutuda patuks.

“Palju õnne sünnipäevaks” (Happy birthday), režissöör Riho Unt, pikkus ca 12 min, ümarnukk animatsioon, Nukufilm, 2012
Sünopsis: “Happy birthday” on maailmavaateline nägemus piiblikangelase Jeesuse ja inimeste poolt loodud superroboti duellist. Kas robot suudab murda väljakujunenud dogmad ja pöörata usk enda kasuks või jääb see kõik status quo?

“Oranus”, režissöör Girlin Bassovskaja, pikkus ca 18 min, animatsioon segatehnikas, Nukufilm, 2009
Sünopsis: ühel heal päeval saab üks meesterahvas aru, et kõik on muutunud ja asi pole üldse keskea kriisis. Ta hakkab järsku aru saama, et elab sita sees, toitub sitast ja on üsna suurel määral ise sitt. Tema armastatu jõuab maailma teises otsas selle avastuseni umbes samaaegselt. Saatus viib neid kokku ja nad hakkavad sitaga, mis on ümberringi ja nende sees, võitlema.Võta telekapult enda kätte ja hakka plõksutama. Kiiresti… ja mõttetult…. kiiresti…. ja…… mõttetult. Asotsiaalselt ja inimväärikust solvavalt nagu…

“Lõpp” (The End), režissöör Ülo Pkkov, filmi pikkus ca 6 min, animatsioon eksperimentaaltehnikas, Nukufilm, 2013
Sünopsis: arvatakse, et kui inimene sureb, siis jookseb elu ta silmade eest läbi. Mida näeb aga saja-aastane filmilint enne, kui ta lõplikult kaotab oma koha digitaalsele infokandjale? Kas selleks on katkenud filmikaadrid, puruks kraabitud filmilint või midagi muud?

“Prohveti sünd”, režissöör Rao Heidmets, filmi pikkus ca 13 min, ümarnukk animatsioon, Nukufilm, 2011