“Helisev Salzburg – Jõulu eri” Anija mõisas

Muusika

Algusaeg:

K, 29.12.2021 19:00

Lõpuaeg:

K, 29.12.2021 20:00

Asukoht:

Anija mõis

Korraldaja:

Anija mõis

Pilet:

Täispilet 16 €, soodus 14 €
Ürituse päeval: täispilet 19 €, soodus 17 €

Koduleht:

Link
Vaata Facebookis

Muusikaline jalutuskäik läbi särava Salzburgi koos humoorikate lugude, laulude ja üllatustega.

 Mitmekülgsed muusikud ja näitlejad KATRIN LEHISMETS ja PEETER KALJUMÄE kutsuvad Sind muusikalisele rännakule maalilisse Alpilinna Salzburgi. Lauldes, klaverit mängides ja lugusid jutustades avavad nad seal sündinud särava muusikamaailma.

29. detsembri õhtul kell 19 on nad koos Anija mõisas ning kutsuvad Sind osa saama sõna ja muusika lummusest. Tule ja naudi endiste aegade stiili ja elegantsi!

Igaüks, kes on kunagi sattunud Mozarti sünnilinna Salzburgi, soovib sinna jälle tagasi. Selle linna kaunis arhitektuur ja hingemattev loodus on inspireerinud muusikuid, filmitegijaid, kirjanikke, unistajad ja lugematul hulgal turiste. Kontsert-show „Helisev Salzburg“ pakub valikut sellest fastsinatsioonist väljakasvanud heliloomingust.

Esmajärjekorras Salzburgi kõige kuulsamalt pojalt, Wolfgang Amadeus Mozartilt. Kuid ka mitmed operetiheliloojad on elanud ja töötanud Salzburgis ja selle lähistel, nagu näiteks Franz Lehar või Ralph Benatzky.

Muidugi ei saa  mööda minna ka Julie Andrew’st ja filmist „Helisev muusika“, mille võtteplatsiks oli samuti Salzburg. Muusikaline jalutuskäik viib meid Salzburgist pärit perekond von Trapp‘ide radadele, kes, pärast natside eest põgenemist, laulva  perekonnana Ameerikas tuntust kogusid, esitades austria rahvalaule ja –tantse.

Jõulude ajal lisanduvad kavasse veel mõned maailmakuulsad jõululaulud, mis on samuti sündinud Salzburgis, nagu näiteks „Püha öö“, mida tohib Austrias esitada ainult 24. detsembril.

Kava “Helisev Salzburg” on välja töötanud Salzburgis asuv agentuur Sound of Austria ja seda mängitakse üle terve maailma väga menukalt juba 30 aastat. Salzburgis elav ja seal sama kava erinevates keeltes esitav Katrin Lehismets tõi selle nüüd ka Eestisse.

Pilet Piletilevi eelmüügis 16 €, sooduspilet 14 € (õpilane, pensionär). Ürituse päeval ja enne algust kohapeal 19 €, sooduspilet 17 €.

Hinna sisse kuulub elamuslik mõisakülastus „Mõisa aja lugu“ tund enne ürituse algust. Loe lähemalt: https://anijamois.ee/teenused/pusinaitus/

Sissepääsul kontrollitakse COVID-19 tõendeid.
Lisainfo kontserdi kohta: https://www.facebook.com/helisev.salzburg/

NB! Transport Kehra – Anija – Kehra 4 €/in.
Etteregistreerimisega hiljemalt 24h enne ürituse algust tel 5553 0038.