Kontsert „PÖÖRDU TAGASI, ZEFIRO“

Kontsert

Algusaeg:

R, 28.06.2024 18:00

Lõpuaeg:

R, 28.06.2024 19:30

Asukoht:

Anija mõis

Korraldaja:

Anija mõis

Pilet:

PILETID FIENTAST JA KOHAPEAL 15/10 EUR

https://fienta.com/et/poordu-tagasi-zefiro-72796

MÕISA KÜLASTUS SOODUSHINNAGA 6 EUR

 

Esineb barokkansambel LaBande:

 

Kontserdil säravad metsosopranid Helis Naeris ja Johanna Maria Ernesaks, viiulisolist Melissa Jõesaar. Katkematut bassi hoiavad Tõnu Jõesaar viola da gamba’l ja barokktšellol ning Kristiina Are klavessiinil.

 

Barokkansambel LaBande tegutseb aastast 2016. Ansamblituumikusse kuuluvad algusest tänaseni metsosopran Helis Naeris, barokkviiuldaja Melissa Jõesaar ning klavessiinist Kristiina Are. 2022. aastal liitus ansambliga viola da gamba ja barokktšello solist Tõnu Jõesaar.

Ansambli nimi LaBande [laba:nd] kajastab üheltpoolt mängulisust, teisalt teeme sügava kummarduse 20. sajandi ühele teedrajavale baroki ansamblile La Petite Bande’ile ja vendadele Kuijkenitele. Sõnasõnalises tõlkes tähendab la bande prantsuse keeles lihtsalt gruppi inimesi, kellel on sarnane eesmärk.

Barokkansambel LaBande on esinenud mitmel pool Eestis. Meeldiv koostöö seob meid Kadrioru kunstimuuseumiga, EELK Püha Vaimu kirikuga, Väike-Maarja, Kihelkonna ja Karja kogudustega. Aastal 2019 osaleti Vantaa Baroque Festivali Fringe programmis ning Haapsalu vanamuusikafestivalil, 2023. aasta suvel festivalil Juuru Orelisuvi.

Seekordsesse kavasse „Pöördu tagasi, Zefiro“ oleme põiminud teoseid Itaalia varabarokist, mis olid ooperižanri ja sellega koos ka uue barokse väljendusviisi sünni tunnistajaiks 17. sajandi alguses. Kõlavad vokaalduettide hitid Claudio Monteverdi, Giulio Caccini ja Giulio Legrenzi ooperitest, aga ka soololaule Girolamo Frescobaldi, Barbara Strozzi ja Sigismondo d’India sulest. Instrumentaalteoste valikul otsustasime esmakordselt kätt proovida vähetuntud heliloojate Alessandro Stradella ja Tarquinio Merula omapärase loominguga.

Toetab: Eesti Kultuurkapital

 

TUND ENNE KONTSERTI AVATUD KOHVIK