Kose näiteselts “Kikerdis” etendus “Minu elu lavalaudadel”

Teater

Algusaeg:

P, 30.10.2022 15:00

Lõpuaeg:

P, 30.10.2022 16:30

Asukoht:

Alavere rahvamaja

Korraldaja:

Alavere Rahvamaja

Pilet:

Sissepääs- vaba annetus

Kose näiteselts “Kikerdis” kutsub …

etendusele “Minu elu lavalaudadel”, mis põhineb Roosa Nurga mälestustele. Kes oli Roosa Nurk – Jakobson? Ta oli Kose inimene – MAA SOOL, nagu vanasti öeldi. Ta armastas TEATRIT nii väga, et käis edasi – tagasi  jalgsi 50 km., et näha teatris “Estonia” operetti “Silva”. Paljud vanemaealised mäletavad teda juuksurina ja koorilauljana. Kes teeb, see jõuab – ütleb vanasõna. Ja Roosa jõudis oma pikal eluteel tõesti palju teha. Etenduses mainitakse ka Alavere mehe – Jaan Metua (1889 – 1945) nime, kes oli tunnustatud teatrikunstnik, lavastaja ja dramaturg. 1931 aastal, olles kaotanud oma jalad, maalis ta ratastoolis olles teatridekoratsioone, kirjutas näidendeid ja artikleid. 1937 aastal tuli ta tagasi Alaverre, kus ta ka 1945 aastal suri. Ta on maetud Kose kalmistule.

See etendus on pühendatud kõikidele kunagistele kultuuri ja seltsielu edendajatele, sest kes minevikku ei mäleta, elab tulevikuta.

Etenduse dramatiseeris ja lavastas Maie Matvei. Roosa osas Merike Veinberg ja Kristel Kook – Aljas, kõrvalosades Katrin Lilleberg ja Ellen Salupõld. Audio-visuaal – Andres Õis. Kostüümid Astrid Lusti. Konsultant – Marju Verk. Etendus toimub Alavere Rahvamajas 30 okt. kell 15.

Sissepääs – vaba annetus.