JÄÄB ÄRA! Naistepäeva kontsert “Mulle meeldib maa”

Muusika

Algusaeg:

P, 07.03.2021 18:00

Lõpuaeg:

P, 07.03.2021 19:30

Asukoht:

Kehra Gümnaasiumi aula

Korraldaja:

Anija Valla Kultuurikeskus

Pilet:

Piletid saadaval Piletilevist ja tund enne kontserdi algust kohapeal: täiskasvanu 16 €, õpilane, õpetaja, tudeng, pensionär, erivajadustega klient ja tema saatja 14 €. Lastele vanuses 7a (k.a) on sissepääs tasuta, kui istuvad saatja süles.
Seoses tervisepiirangutega tuleb müüki piiratud arv pileteid

Vaata Facebookis
Pühapäeval, 7. märtsil kell 18 toimub
Kehra Gümnaasiumi aulas naistepäeva kontsert „Mulle meeldib maa“. Merelauludega esinevad Marko Matvere ja akordionil Peep Raun.
Purjelaevanduse hiilgeajaks loetakse 16.-20. sajandit. Sel perioodil toimetasid raapurjede all sõitvad laevad kaupu ja väljarändajaid kõikidesse maailmajagudesse. Sellest perioodist pärineb ka merelaulude traditsioon – shanty, millest omakorda arenes tänapäevane, meile nii armas merelaul. Purjelaevade ajastu lõpetas aurumasina täiustamine ning lõpliku hoobi andis sisepõlemismootori kasutuselevõtt. Kõige ilusamad, romantilisemad ja lõbusamad laulud on tänapäeva jõudnud 19. sajandist. Kõik armastatumad mereromantikud-laulukirjutajad toetuvad oma loomingus sellele pärimusele. Laevad olid siis puust ja mehed rauast.
Üritusel täidetakse Terviseameti nõudeid – siseruumis peavad inimesed istuma hajutatult. Väljaspool istekohtadega ala tuleb liikuda 2+2 reeglit järgides. See tähendab, et ühiskasutatavates kohtades, näiteks garderoobid, fuajeed jmt, tohib koos liikuda kuni 2 inimest, kes peavad hoidma teistest kahemeetrist vahemaad. Reegel ei laiene perekondadele või juhtudele, kus seda pole võimalik mõistlikult tagada. Kehtib maskikandmise nõue, kui maski pole, saab selle korraldajalt. Kohapeal on desovahendid.