Tähistaeva õhtu.

Muusika

Algusaeg:

N, 19.12.2019 19:00

Lõpuaeg:

N, 19.12.2019 20:30

Asukoht:

Kehra rahvamaja

Korraldaja:

Anija Valla Kultuurikeskus

Pilet:

Piletid 5 eurot, pensionär, õpilane, õpetaja, tudeng, erivajadustega klient ja tema saatja tasuta!

Vaata Facebookis

Neljapäeval, 19. detsembril kell 19 toimub Kehra Rahvamajas Urmas Sisaki autorikontsert “Tähistaeva õhtu”. Esinevad Lauri Väinmaa klaveril , Jüri Ivaski stellaariumi programm , legende jutustab Urmas Sisask.

“Põhjapolaartaevas” on Urmas Sisaski värskeim klaveriteos. See
22 – osaline tsükkel paneb väärika punkti tema 88 – osalisele “Tähistaeva tsüklile”, mis katab muusikaga kogu nähtava taevalaotuse. “Tähistaeva tsüklis” on kõik 88 tähtkuju saanud muusikalise vaste. Igal palal on lisaks tähtkuju nimele alapealkiri, mis kirjeldab selle olemust ja tundeid, mis autorit pala luues valdasid.
Tsükli eelmiste osade “Põhjataevas”, “Lõunataevas” ja “Ekvaatoritaevas” järel toob “Põhjapolaartaevas” meid tagasi meie armastatud põhjamaa tähistaevasse. Suur Vanker, Kassiopeia, Veomees, Kaksikud ja teised tuntud tähtkujud on siin kõrvuti vähem tuntute ja salapärasematega nagu Pegasus, Herkules, Vähk ja Lohe. Tohutu Kaelkirjak on kõrvuti pisikese Hobusega, tsükli lõpetab lummav Põhjakroon.
Loodusrahvad on tähistaevast loonud hulgaliselt müüte. Nad elasid kooskõlas taeva ja maaga, tähistaevas nende kohal ja maa nende jalge all olid üks tervik. Kontserdil jutustab tähtkujude muusika vahel põhjarahvaste tähemüüte Urmas Sisask. Tähistaevas jõuab meieni ka nähtavana – esinejaid ümbritseb salapärane ja imekaunis taevalaotus kogu omas täiuses.
“Tähistaeva õhtu” on suur tähistaevaga koosolemise, selle kuulamise ja vaatamise, looduskõiksusse sulandumise õhtu.