Kunst teeb misjonit

19 kunstniku taiesed vaatamiseks, imetlemiseks ja ostmiseks. Väga erinevates tehnikates ja stiilides. Kunstnikud on annetanud taiesed Eesti Evangeelse Alliansi misjonitoimkonnale müügiks, et toetada misjonitööd!

Fotonäitus loomadest

Mari Teede fotosid võimalik näha E-K 10-18 ja N, R 10-17.

 

Mihkel Vorsmani maalinäitus aidas

Anija mõisa aida teisel korrusel on 18.05-20.06 kell 12-19 avatud Mihkel Vorsmani maalinäitus “1000 kurge”.
Jaapani legendi kohaselt saab see, kes voldib tuhat paberist kurge, jumalatelt ühe soovi. Aga kui maalida tuhat maali, kuidas on lood siis?
Jaapani kultuur on eesti inimesele kui musternäide tahtest, lojaalsusest, reeglitest ja traditsioonidest. Samuti täiuslikkuse ja professionaalsuse saavutamise püüdlused.
Näituse läbivaks teemaks ongi geiko (geisha) ja maiko kui elukutse pidevad lihvimise meistrid.
Tule avasta Jaapani kultuurist ajendatuna sündinud teoseid oma silmaga ja saa kunstniku kohta rohkem teada.

Näitus “Kehra Rahvamaja lugu”.

30. maini on avatud näitus “Kehra Rahvamaja lugu”. Näitus on avatud esmaspäeviti kell 12 – 16 ja neljapäeviti kell 16.30 – 19 . Muul ajal saab näitust vaadata kokkuleppeliselt, helistades telefonil 5553 0345 Mart.

Fotonäitus “Imelised tiivulised”

Raamatukogus on võimalik näha Mari Teede fotosid lindudest.

100 aastat vabatahtlikku tuletõrjet Kehras

Konverentsiga tähistame 100 aasta möödumist Kehra vabatahtliku tuletõrjeühingu asutamisest. Kõne all on vabatahtliku tuletõrje ajalugu Eestis laiemalt, Kehra tuletõrjeseltsi ja Kehra tehase vabatahtliku tuletõrjekomando panus meie turvalisusesse. Aegviidu Vabatahtliku Päästeseltsi näitel tutvume vabatahtlike tegevusega tänapäeval.

Pärast lõunat on muuseumi ees päästetehnika näitus

Kell 14 esitleme Aivar Kari raamatut “Tuletõrjest eliitkomandoks”

Tippmamslite arsenal

Kirjutusmasinad on alles hiljuti ajalukku läinud, veel 30 aastat tagasi olid need igas kontoris ja toimetuses täiesti tavalised tööriistad.  Enamasti töötasid nende taga noored neiud, kes olid saanud gümnaasiumis masinakirjutaja või sekretäri eriala. Korraldati ka kursuseid. Sõna tippmamsel on saksa keelest võetud laensõna  ja oli enne Teist ilmasõda siin kaunikesti levinud sekretäri või masinakirjutaja tähenduses.

Näitusel on väljas poolsada masinat Valdo Prausti kogust. On võimalik ka proovida, kuidas kirjutusmasinal tippimine õnnestub.

Näituse “Kehra Rahvamaja lugu” avamine.

5. aprillil kell 16 toimub Kehra Rahvamajas näituse “Kehra Rahvamaja lugu”. Näitus on avatud 5. aprillist kuni 31. maini.

Mari Teede näitus “Valgus ja vaikus”

Raamatukogus on võimalik vaadata lasteraamatu “Appi, me muutusime kassideks!” autori loodusfotode näitust “Valgus ja vaikus”.

Näituse külastaja saab täita sedeli, kuhu märgib kõige enam meeldinud pildi numbri. Vaatajate lemmikpildi avaldame Facebooki lehel.

Pille Aru näitus

Pille Aru näitusel ” Suur usk, lootus ja armastus” on võimalik näha tikitud töid ja kollaaže.

Näitust saab raamatukogus vaadata 28.02.-31.03.