Kunstnik Eve Kruuse maalide näitus – müük.

Kehra Rahvamajas toimub kuni jaanuari lõpuni kunstnik Eve Kruuse maalide näitus – müük.
Eve Kruuse peab kunsti visuaalseks poeesiaks. Aga poeesia ei räägi ainult ilusast ja heast. Kruuse sõnul on oluline märgata pisiasju, detaile, mis oma suure mõjujõuga ei olegi enam pisiasjad.
Näitus on avatud: 10.12. kell 15.00 – 21.00
13.12. kell 15.00 – 19.00
14.12. kell 15.00 – 19.00
15. 12. kell 10.00 – 15.00
16. 12. kell 10.00 – 15.00
19. 12. kell 14.00 – 17.00
Jaanuaris esmaspäevast neljapäevani kell 12.00 – 16.00
Muul ajal vastavalt eelnevale kokkuleppele.
Üritusel  kontrollime covid – 19 tervisetõendit alates 12. eluaastast.

Ketlin Karpi maalinäitus “Aastaajad” Alavere Rahvamajas

 

Alavere Rahvamajas on alates 11. oktoobrist kuni 16. detsembrini avatud näitus “Aastaajad”. Kunstnikuga on võimalik kohtuda laupäeval, 23. oktoobril kell 13

Kunstnik Ketlin Karp on hariduselt füüsik ja oma igapäevatöös alates 2000. aastast töötab IT valdkonnas, kuid lapsena on ta õppinud Tallinna Lastekunstikoolis, täiendanud oma maalimise oskusi Viimsi Kunstikoolis Tõnis Soop ja Tallinna Rahvaülikoolis Zair Zeilanov juhendamisel.

Maalimisega tegelemine on omamoodi nii kontrast, täiendus kui ka vaheldus IT valdkonnale.

Näitus “Aastaajad” on esimene kord loomingut näitusel tutvustada.

Looduse ilu ja harmoonia hetked või kogetud emotsioonid on Ketlini maalide inspiratsiooniks.

Näitusel kujutatud maalid on valminud erinevatel aastaaegadel ja aastatel. Lisainfot Ketlini maaliloomingu kohta leiab http://ketlin.edicypages.com/

 

Üllar Variku maalinäitus “Sissevaade tundmatusse”.

11. oktoobrist kuni 7. detsembrini saab Kehra Rahvamajas vaadata Üllar Variku näitust “Sissevaade tundmatusse”.
Kohtla-Järvel energeetikute peres sündinud Üllar Variku kodus oli küll korralik raamatukogu, aga üksainus kunstialbum. “See album oli isale sünnipäevaks kingitud – Viiralti 1961. aastal ilmunud album. See oligi minu esimene kokkupuude kunstiga,” meenutas Üllar Varik. Raamat oli tal suurest vaatamisest täiesti peas. Poiss käis küll kunstiringides, aga mitte näitustel, sest neid Kohtla-Järvel lihtsalt polnud. Kunstihuvi viis elukutseni, Üllar Varikust sai sisearhitekt.

Sven-Erik Stambergi kunstinäitus

Sven-Erik Stamberg sündis 1970. aastal Tallinnas ning lõpetas peale Pelgulinna Kunstikoolis õppimist Tallinna Kunstiakadeemia tootedisaini eriala 1995. aastal. Kollaažitehnika juurde jõudis ta 1990te lõpus. See tehnika võlus teda esialgu oma marginaalsuse tõttu, hiljem avastas ta selle kaudu harmoonia visuaalse kujutamise võimalusi.  Eriti võlub teda kollaažitehnika seetõttu, et selle kaudu on võimalik väljendada erinevate detailide kaudu nägemuslikke ideaalseid olukordi. Kui pliiatsi või pintsliga on selgelt märgata inimkäe osalus, siis fotodel tõuseb esile kujutatava puhtam vahendamine kunstniku poolt.

Omakorda. 30.10.2021 toimub enne näituse lõppemist kollaži tegemise töötuba, kunstniku enda näpunäidete toel! Algus kell 11.

30 aastat Anija Lions klubi

Näitus tutvustab 30 aastat tagasi Kehras asutatud Anija Lions klubi tegemisi – heategevust, aga ka klubi enda seltsielu. Vaatamiseks on väljas Lions-liikumise sümboolikat, trükiseid, meeneid, hulgaliselt fotosid.

Näituse pidulik avamine laupäeval, 9. oktoobril kell 11. Avamine on publikule tasuta.

Virgylia Soosaare isikunäitus Anija mõisa ait-sündmuskeskuses

27. septembril kell 12 avab Virgylia Soosaar oma isikunäituse ait-sündmuskeskuse teisel korrusel.
Näitus on avatud iga päev septembris kl 12-19, oktoobris kl 12-17 ja võtab külalised vastu ilma piletita. Oled oodatud!

Kehra muuseumi püsiekspositsiooni avamine

Avame Kehra ajalugu kajastava näituse ja täname tegijaid. Tutvumisring uuel näitusel.

Fotonäitus “Koleilus” Voose Rahvamajas

SVEN ARBET, Maalehe fotograaf

 

Kas kole on ilus? Kas ilus on kole?

Vastus peitub vaatajas endas, perspektiivis kui ka ajas. Veneetsia oma suurepärase arhitektuuriga näib kaugelt vaadates imeline. Lähemalt vaadates aga enam mitte nii suurejooneline ja hoolitsetud.

Mõned sammud veel lähemale astudes aga hakkab see veidi hooletusse jäetud linn uuesti elama. Siiski teeb ta seda natuke teisiti, kui oled alguses lootnud.

Inimkätega loodud, kuid hooletusse jäetud linna oli hakanud loodus oma näo järgi voolima ja üle maalima. Seda märgates ja jälgides tekkiski suurest turismimagnetist fotograafi silmade läbi hoopis teistsugune maailm. Kas sina näed? Mida sina näed?

Kevadnäitus “Fantaasia”

Anija mõisa ait-sündmuskeskuse teisel korrusel on 5. juulini avatud kunstinäitus “Fantaasia”, mis toob kokku kuus erinevat kunstnikku ning nende erinäolise loomingu.
Just läbi fantaasia saame me luua maailma, mida suudame oma mõtetes endale ette kujutada, kuid läbi lõuendi ka teistele esitleda. Näitusel osalevad kunstnikud:
  • Katrina Kolk
  • Jelena Galkina
  • Oksana Kurbanova
  • Natalja Jerjomenko
  • Julia Raven
  • Santa Zukker
Oodatud on kõik suuremad ja väiksemad kunstisõbrad! Sissepääs on tasuta.
NB! Külastusel tuleb kinni pidada covid-iga seotud piirangutest ning kanda maski.

Anija mõisa interaktiivne püsinäitus “Mõisa aja lugu”

Läbi mõisa kahe korruse on avatud interaktiivne mõisaajastu külastuskeskus, mis laseb tunda justkui oleksid sattunud mõisaajastusse. Teekonda läbi sajandite saadavad teejuhid – ajaloolised mõisaga seotud tegelased, kes pajatavad olnud aegadest ja näitavad oma mälupilte. Need mälupildid ilmuvad ka üleelusuurusena seintele ja on just paljude laste ja noorte suured lemmikud, nagu ka mõisamaketid, mis kujutavad mõisaajastu hiilgust ja langust. Lisainfo>

Teisel korrusel on sisustatud toad mõeldes lastele ja lapsemeelsetele. Mõisa moetoas saab riietada magnetnukke kaunitesse tualettidesse ja kujutada ette, mis tunne võib olla selles rõivastuses mõisa ees promeneerides või suures saalis peenelt tantsu lüües. Kõrvaltoas saab võidu viljakotte loopida, mõisa maketti kokku panna ja pusida erinevate ülesannete kallal: nuputada, kuidas saada leib lauale, kes mida sööb või leida üles õige heeringatünn. Muuhulgas leiab teiselt korruselt kaks paksu pildiraamatut, millest üks räägib talulapse Atsi päevast ja teine vastukaaluks mõisa noorhärra Oswaldi omast ning nn. lustikummut pajatab omal moel, mis asju keegi mõisas ja vabal ajal ajas.

Anija mõisa park on eriline oma liigirikkuse poolest. Härrastemaja taga on Prantsuse stiilis park, eemal laiub Inglise mõjutustega pargiosa. Läbi kogu 10 hektarilise ala kulgeb pea 2 km pikk „Meelte ja kogemuste tee“, mida ääristavad infotahvlid Eesti loodusest ning mõisarahva elust ja kommetest. Teele jäävad salapärased paigad – jalapuhkamiseks ja piknikupidamiseks linnupesad, käbirada jm, mille jätame avastamiseks. Koos külastusjuhiga rännates saab kuulda ka põnevat juttu, maitsta karaskit ja taimeteed. Lisainfo>

Mõisa hubases võlvkeldris asub käsitöökamber, mille perenaised on välja mõeldud toredaid töötube, mis sobivad nii kiireks näpuharjutuseks kui ka ajamahukamaks näputööks.

Anija mõis on tõeline arhitektuuripärl, mis on 2020. aasta Muinsuskaitse aastapreemia nominent hästi restaureeritud mälestise kategoorias. Mõis lummab külastajaid ajastu- ja viimistluskihtide maitseka presenteerimisega. Siin on unikaalsed kaunistused välisseintel – Eestis haruldased bareljeefsed stukktahvlid, kui täpne olla ning tundlikult taastatud ajaloolised põrandad, ahjud, uuringute käigus välja tulnud ajaloolised tapeedid, maalingud ja palju muud. See kõik on igal juhul avastamist väärt.

Tasub silm peal hoida ka meie sündmuste kalendril, sest korraldame aeg-ajalt perepäevi ja teemaüritusi.

Kohtumiseni Anija mõisas!