Kuraatorituur näitusel “Lapsepõlv Siberis”

Pühapäeval, 5. mail avab Kehra muuseum uksed kl 13:30–15:00, et pakkuda huvilistele võimalust osaleda eksklusiivsel kuraatorituuril näitusel “Kadunud külade otsingul”. Kohal on üle-eestilise “Siberi lapsepõlve” projekti organiseerijad. Lisaks teostega lähemalt tutvumisele on võimalus vaadata Ave Taaveti dokfilmi “Monument vanaemale” (2019). Pakume kerget suupistet. Sissepääs tavapiletiga 5 €, sooduspilet 2 €.  NB! Tasuda saab ainult sularahas.

70 aastat märtsiküüditamisest

25. märtsil möödub 70 aastat märtsiküüditamisest. Kehra oli üks jaam, kus seisid küüdirongid. Mälestame Siberisse saadetuid mälestusminutitega Jaama tänavas asuva kivi juures, kuhu asetame lilli ja küünlaid. Järgneb kunstirühmituse SLED näituse “Lapsepõlv Siberis” avamine Kehra muuseumis. Näitus jääb avatuks juuni lõpuni.

Dokumentaalfilmi “Monument vanaemale”, 30 min (rež Ave Taavet) esilinastus. Filmi uurib märtsiküüditamise tähendust noorema põlvkonna jaoks: mida see tähendab, kui keegi sinu esivanematest on olnud Siberisse saadetud? Film jälgib Katarinat (snd 1990), kes on otsustanud minna Siberisse, et püstitada seal kaks mälestusmärki: ühe praeguseks kaardiltki kadunud külale, kuhu tema emapoolsed esiemad asumisele saadeti, ja teise oma vanavanavanaemale, kes suri seal 1949. a.